ФУТСАЛ – ПОЖАРЕВЉАНИ  ИЗГУБИЛИ У НИШУ

                  Нишлије бољи у „мајсторици“

У трећој утакмици, „мајсторици“ одиграној у Нишу у оквиру баража за попуну Друге лиге, Раднички 2010 победио је КМФ „Пожаревац“ резултотм 5:2 ( 2:2).

 


КУП ГФС „ПОЖАРЕВАЦ“

                     „Месари“ против Слоге

Одигране су полуфиналне утакмице прве фазе Куп такмичења ГФС „Пожаревац“. Резултати: МИП Мајдан (Пожаревац) – Дизел(Баре) 1:0. Слога (Лучица) – Рудар 2001 (Костолац) 4:1. У финалу се састају: МИП Мајдан –Слога.


 

 ФУДБАЛ – СУПЕР ЛИГА – ЖЕНЕ – ПЛЕЈ АУТ

                  Пожаревљанке прве на табели

Резултати 5. кола: Пожаревац – Раднички 1923 6:1.

Табела: Пожаревац 15, Војводина (Нови Сад) и Раднички 1923 (Крагујевац) по 7.


 ФУДБАЛ – СРПСКА ЛИГА – ЗАПАД

                  Нови реми  Краљева ремија

Резултати 27. кола: Будућност Крушик 2014 – Прово 0:0. Дрина – Слога (ПЖ) 1:1. Полет – Слога 33 0:2. Тутин – Шумадија 3:0. Пролетер Михајловац – Млади радник 1926 0:0. Јошаница – Јединство 0:5. Лозница – Смедерево 1924 1:2. Ф А П – Мокра Гора   2:2.

Табела: Смедерево 1924 (-1) 59, Слога (ПЖ) 54, Тутин 51,  Јединство (Уб) 45, Јошаница 44,  Шумадија (А) 37, Мокра Гора, Млади радник 1926 и Будућност Крушик  2014 по 36,  Слога 34, Прово 33, Лозница  30, Дрина  29,  Пролетер Михајловац  28, ФАП   20,  Полет  13.


 ФУДБАЛ – ПОДУНАВСКО – ШУМАДИЈСКА ЗОНА

                 Рабровци поражени у Стамници

 Резултати 23. кола: Петар Добрњац – ОФК Напредак 3:2. Млади борац – Хомољац 5:1. ВГСК – Звижд 1:1. ОФК Аранђеловац 1979 – Ударник 3:1. Морава – Партизан 1945 4:0. Карађорђе – Борац 1932  1:0. Рудар – РСК  2:1.

Табела РСК 56, ОФК Аранђеловац 1979 42, Рудар 41, ВГСК  и  Карађорђе по 38, Борац 1932 36, Звижд  и ОФК Напредак   по 34, Морава 33, Ударник  и Петар Добрњац (-1)  по 31,  Партизан 1945 22,  Млади борац  19 и Хомољац 0 (-1).


ФУДБАЛ – БРАНИЧЕВСКА ОКРУЖНА ЛИГА

             „Експрес“победио у  Влашком Долу

 Резулати 26. кола: Рудар 200 – Млава (МЛ) 5:2. Борац (К) – Обилић 1:2. Борац (Ж) – Јединство (Љ) 5:1. Трговачки – Слога (Б) 2:0. Омладинац (Ш) – Ђердап 5:0. Поморавље – Железничар 3:4. Рудар (К) –  Макце 13:1. Полет (СД) – Будућност 3:2.

Табела: Поморавље 70, Борац (Ж)  48, Железничар и Омладинац (Ш)  по  45, Ђердап 43, Обилић и Слога (Б) по 40, Трговачки 38, Рудар 2001 37,  Будућност  и Млава (МЛ) по 36, Полет (СД) 35, Рудар (К) 33,  Борац (К) 28,   Јединство (Љ)  27 и Макце -1.


ФУДБАЛ – М Ф Л „ ДУНАВ“

                            Сираково недостижно

Резултати 22. кола: Полет (В) – Вихор 2:5. Стиг 1955 – Младост (Б) 1:4. Поле (Б) – Сираково 2:2. Слога (М) – Житковица 2017 1:0. Жика Марковић Уча – Напредак (П) 2:2. Десине – Напредак 1934 1:0. Слога (Л) – Дизел 2:1.

Табела: Сираково 56, Вихор  44,  Слога (Л) 41,  Младост (Б) 40, Слога (М) 36, Десине 33, Житковица 2017 и Напредак (П) по 32, Дизел 31, Жика Марковић Уча  30, Стиг 1955 (-1) 22, Полет (Б) 20, Полет (В) 16, Напредак 1934 13.


 ФУДБАЛ – М Ф Л „МЛАВА“

                          Нема бодова у Батуши

Резултати 22. кола: Раде Милошевић – Напредак 1:2. Омладинац (Б) – Слога 1952 4:3. Интеграл – Јасеновац 2:1. Јединство – Напредак 1936 1:1. Бата Булић  – Раднички 3:2. Задругар – БСК 1:2. Слободна Манастирица.

Табела: ,Интеграл 47, Омладинац (Б) 46, Напредак (С) 38,  Раднички (К) 36, Јасеновац 31, Задругар 30,  Манастирица  28, Раде Милошевић 27, Бата Булић (-3) 25,  Напредак 1936 21, Слога 1952 18, Јединство 14, БСК  14.


ФУДБАЛ  ГРАДСКА ЛИГА „ДУНАВ“

                        „Седмица“ у Брежану

 Резултати 17. кола: Пролетер 1932 – Дунав 2:2. БСК 1931 – Љубичево 0:7. Морава 1932 – Слога (Ћ) 1:2. МИП Мајдан – Моравац 1933 4:1. Батовац – Сопот 1:1.

Табела: Љубичево 49, МИП Мајдан (-1) 36, Сопот 28, Батовац 27,  Слога (Ћ) 26,  Пролетер 1932 22, Дунав 20, Морава 1932 17, БСК 1931 15, Моравац 1933 4.


 ФУДБАЛ – ГРАДСКА ЛИГА  „МЛАВА“

           Братинчани добили дерби у Брадарцу

Резултати 17. кола: Бели орао – Млава (Б) 0:4. Војвода Миленко – Напредак (Б) 0:1. Металац – Земљорадник 3:6. Победа (СК) – Слога (Д) 0:3. .Слободна Слога 1936.

 Табела: Млава (Б) 38, Бели орао по 35, Напредак (Б) 28, Земљорадник 26, Слога (Д) 19, Победа (СК) и Слога 1936 по 18, Војвода Миленко  и Металац  по 7 .


 РУКОМЕТ- СУПЕР ЛИГА – ПЛЕЈ АУТ (М)

          Костолчани цементирали опстанак

Резултати 5 кола: Мокра Гора – Слога 34:21. Црвена звезда – Рудар  35:27.

Табела: Рудар (Костолац) 16, Црвена звезда (Београд) 15, Мокра Гора (Зубин поток) 13, Слога (Пожега) 0.


 РУКОМЕТ СУПЕР „Б“ ЛИГА – ЖЕНЕ

               Пожаревљанке поражене у Врбасу

Резултати 22. кола: Словен – ОРК Београд 25:24. Пирот – Панчево 30:24. Врбас – Пожаревац 32:27. Слога – Топличанин 29:27. Напредак 12 – Раднички 1964 30:35. Кучево – Железничар 27:31.

Табела: Врбас 38, Железничар 36, ОРК Београд 28, Раднички 1964 25, Панчево 22,  Топличанин 20,  Слога 19,   Кучево 18, Пирот и  Словен  по 17, Пожаревац 14,  Напредак  12  10.


 РУКОМЕТ – СУПЕР „Б“ ЛИГА – СЕВЕР – ЦЕНТАР   (М)

         Пожаревљани опстали у Супер „Б“ лиги

Резултати 22. кола: Црвенка – Морава 32:35. Пролетер – Колубара 43:38. Мачва – Врбас Петрол 30:28. Југовић – Лавови БП  27:26. СЦ Вождовац 2012 – .Лозница 36:28. Пожаревац – Јединство – СЦ.  27:32.

Табела: Пролетер 36, Врбас Петрол 31, Лавови БП и Мачва по 27, СЦ Вождовац 2012 22, Морава 21, Колубаа, Јединство и Југовић 20, Пожаревац  17, Црвенка 14 и Лозница 9.

                                                                                                           Раде Сандић