Каратисти из Великог Градишта остварили су добре резултате на Првим балканским школским карате играма (1st Open Balkan School Karate Gemmes) одржаниму Новом Саду.Учествовало је 428 такмичара из 8 земаља: Србије, БиХ, Хрватске, Бугарске, Црне Горе, Македније и Румуније. Из великоградиштанског Карате клуба ,,ВГСК“ пет такмичара је наступало за репрезентацију, и то као предствници основних и средњих школа: Немања Милосављевић, ОШ ,,Миша Живаноић“ Средњево, Марко Лекић и Софија Јовановић, ОШ ,,Милутнин Миленковић“ Раброво, и Тијана Стоиљковић и Марија Ђорђевић, Гимназија Велико Градиште.

У јакој конкуренцији, у категорији до -53 килограма, друго место и сребрну медаљу освојила је Тијана Стоиљковић, док је Марија Ђорђевић несретно изгубила меч за 3. место и пласирала се на 4. Немања Милосављевић у катеорији 45 килограма. освојио је 6. место, Софија Јовановић је у катеорији +45 килограма освојила 8. место, а Марко Лекић у категорији -40 килограма 9. место.

Следеће такмичење репрезентације је Балканско првенство за кадете, јуниоре и млађе сениоре, заказано од 7. до 10. децембра, у Црној Гори, у Херцег Новом. За репрезентацију у категорији јуниорки, у борбама ће наступати Марија Ђорђевић и Тијана Стоиљковић. Како истичу тренери Небојша Стојиљковић, Бранко Ђорђевић и Јовица Стоиљковић, на овом првенству се очекују још бољи резултати.