СЛОГА 33” – МЛАДИ РАДНИК  2:1 ( 1:1 )

Велико финале за велики пехар ФС Браничевског округа одиграно је у Голупцу на Стадиону под Жутим брегом. Српсколигаши из Пожаревца и Петровца на Млави борили су се као лавови.

Пожаревљани су први постигли гол. Одбана Слоге је мало застала, Марко Станојевић је кратким пасом додао лопту Милошу Јанковићу који је утрчао као стрела и лако са висине пенала савладао Милоша Новаковића. У 40. минуту Ђорђе Живановић лобује голмана Владимира Савића, а са гол црте лопту избације у корнер Бојан Карановић.

Лукави Предраг Лука који је бриљантно играо, после центаршута Живановића, главом полувисоку лопту шаље између прве стативе и тела Савића за 1:1. Неуморни Живановић је опет лоб ударцем савладао истрчалог Савића и постигао гол одлуке.

Уласком искусног интернационалца Марјана Марковића, „Млади радник“ жестоко наваљује на гол Слоге где царује несавладиви голман Новаковић. У 75. минуту Душан Ђорић испаљује прецизан пројектил из пуног трка са преко 25 метара, лопта лети под саму пречку, али је Савић парадом боксује у корнер.

Петровчани су заслужено победили. Капитену Николи Ђорђевићу победнички пехар уручио је председник ФС БО Томислав Ивановић.

Голубац Стадион под Жутим брегом. Гледалаца: 200. Судија: Милан Николић (Породин) 8. Помоћници: Дејан Ћорђевић (Божевац) и Милан Новаковић (Кучево). Стрелци: Лука у 44. и Живановић у 50. минуту за Слогу 33, а Миладиновић у 22. минуту за Млади радник 1926. Жути картони: Лука, Ђорић, Ђорђевић, Божић (Слога 33).

„СЛОГА 33: Новаковић 8, Јововић 7 (Радојичић 7), Марјановић 7, Добрић 7, Гардић 7, Урошевић 7, Миловановић 7 (Божић 7), Ђорђевић 7,5, Ђорић 7,5, (Николић 7),  Живановић 8,5, Лука 8.

„МЛАДИ РАДНИК 1926: Савић 7, Карановић 8, Станојевић 7, Тасић 7, Илић 7, Миладиновић 7,5 (Марковић 8), Живковић 7, Муљајић 7,5, (Стојиловић-) Спасић  7, Младеновић 7 (Лазић 7), Јанковић 7.

Играч утакмице: Ђорђе Живановић (Слога).

Текст и фото: Р. Сандић