„МЛАДИ РАДНИК 1926“ – „ДРИНА“   3:0  (1:0)

Пре почетка овог сусрета уприличена је мала свечаност у част голмана Владимира Савића који се после шест година опростио од пожаревачког српсколигаша. Истовремено, ово је Савићу била 150 утакмица, па му је председник клуба Сенад Марић уручио пригодан поклон.

Већ у 16. минуту домаћи су повели после шута изненађења за голмана Александра Миловановића који је са ивице шеснаестерца упутио Јован Младеновић. Пет минута касније, опасан напад домаћих, Милоша Јанковића саплиће Ратко Илић, па настаје пенал. Лопту је узео Јанковић и са креча шутирао врло непрецизно, поред  гола.

После одмора Јанковић се искупио за промашени пенал изврсним проигравањем резервисте Немање Стојиловића коме није ништа друго преостало него да са петерца бира угао у који је пласирао лопту у мрежу немоћног Миловановића за  вођство од 2:0.

Диван гол постигао је Милан Спасић из пуног трка са 25 метара и поставио коначан резутат. Пет минута пре краја голман Савић је предао капитенску траку Милану Лазићу и поздрављен аплаузима напустио терен на Вашаришту

Пожаревац – Градски стадион. Гледалаца: 150.Судија: Љубиша Борисављевић (Ивањица) 8. Стрелци: Младеновић у 10, Стојиловић у 50, Спасић у 80. за Млади радник 1926. Жути картони: Илић (Дрина).

„МЛАДИ РАДНИК 1926“: Савић 8 (Бранковић-), Карановић 7, Станојевић 7, Тасић 7, Лазић 7,5,  Илић 7, Крстић 6 (Стојиловић 7), Миладиновић 7, Јанковић 7, Младеновић 8 (Муљајић  7), Спасић 8.

„ДРИНА“: Миловановић 7, Петровић 6,5, Живковић 6,5, Стојановић 6 (Павловић 6), Мирић 6,5, Јовановић 6,5, Мартиновић 6,5, Николић 6,5, Цветковић 6,5 (Васић-), Илић 7, Ђорђић 6,5.

Играч утакмице: Владимир Савић (Млади радник 1926).

Текст и фото:Р.Сандић