Marko i Nikola ovencani novim medaljamaНа градској плажи у Сремској Митровици протеклог викенда одржан је 6. Митровачки акватлон, трка триатлонског првенства Србије на којој су Пожаревљани остварили значајан успех и наставили да нижу медаље за свој Клуб.

На дистанци од 1000 метара пливања и 5 километара трчања, најбољи пожаревачки триатлонац Марко Десимировић је у апсолутној/елитној конкуренцији заузео друго место, док је Никола Ненадовић у категорији АГЕ1 освојио златну медаљу. Пливачки сегмент састојао се из три круга пливања у Сави , а тркачки од пет кругова дуж Савског кеја. Десимировић је пливање завршио у другој групи, тако да је пола минута каснио у односу на групу која је повела у трчању што је резултирало да поред најбољег тркачког  времена, заврши као другопласирани, 12 секунди иза Страхиње Тракића из Крагујевца. Иначе, уз триатлонце из Србије, на трци је забележено учешће великог броја такмичара из Хрватске.