Свет спорта 012

Objavio: | 19/04/2017

svet sportaДвадесет медаља из Бора и Смедеревске Паланке

 

Атлетски клуб „Пожаревац“ је у другом колу Крос лиге Централне Србије наступио у Бору са 15 такмичара, освојивши 12 медаља (6 златних и 6 сребрних). Прва места освојили су: Јања Ранђеловић, Дамјан Јовановић, Јелена Живковић, Марко Степановић, Јелена Јовановић и Филип Нацковић. Друга места заузели су: Страхиња Вељковић, Маша Рајић, Никола Савић, Бранкица Станковић, Лазар Стефановић и Вук Љубисављевић.

У четвртом колу, одржаном у Смедеревској Паланци, још осам медаља припало је АК „Пожаревац“. Прва места (златне медаље) освојили су Јања Ранђеловић, Марко Степановић, Дамјан Јовановић и Јелена Јовановић, друга места(сребрне медаље) Маша Рајић и Вук Љубисављевић, док су трећепласирани (бронзане медаље) били Милена Милановић и Бранкица Станковић.

 

Новосађани пали на Вашаришту

 

У првом првенственом колу пожаревачки „Пастуви“ надиграли су новосадске „Дивље псе“. Висока победа 26:7 (13:7) је плод добре кондиционе спреме, али и уиграности домаћег састава. Најбољи играч је био Ђорђе Марковић („Пастуви“).

КАФ „Пастуви“ у другом колу гостују у Кикинди, где ће играти са „Мамутима“.

 

Вуковићева спасла част

 

У пријатељском одмеравању снага женских фудбалских суперлигаша, „Црвена звезда“ је у Београду победила ЖФК „Пожаревац“ 2:1. Гол за Пожаревљанке постигла је капитен и голгетер Марија Вуковић.

 

Само реми у Врњачкој Бањи

 

Иако су Пожаревљани били фаворити у сусрету са Олимпом у Врњачкој Бањи, утакмица претпоследњег кола Друге лиге Запад завршена је без победника. Олимп-КМФ „Пожаревац“ 1:1. У последњем колу Пожаревљани дочекују последњепласирану екипу „Жупски рубин“ из Пријепоља.

Рабровци победили у Гружи

 

Зона – Дунав – резултати 20. кола: Шумадија (Т) – Хомољац 0:0. Напредак – ВГСК 3:0. Шумадија (А) – Петар Добрњац 1:0. Раднички 1926 – Морава 0:0. Гружа – РСК 2:3. Звижд – Пролетер 0:1. Млади радник 1940 – Борац (Ж) 3:2. Слободан – Борац 1932.

Табела: Пролетер и РСК по 38, Гружа 37, Раднички 1926  33, Напредак 32, Петар Добрњац 30, Шумадија (А) и Морава по 28, Хомољац 27, Звижд 26, ВГСК 25, Шумадија (Т) 24, Млади радник 1940 16, Борац (Ж) 11, Борац 1932  5 бодова.

 

Домаћин у Салаковцу дао осам голова

 

Браничевска лига – резултати 21. кола: Крилаш Рудар (Кр) 2:3. Рудар (С)Слога 33  1:2.  Макце Ђердап 3:2. Слога (Б) Полет (СД) 2:1. Борац (К) Млава (МЛ) 3:2. Радник (С) Младост (Б) 8:0. Рудар 2001 Напредак 1936  2:0. Трговачки Будућност (В) 1:0.

Табела: Слога 33  50, Слога (Б) 43, Рудар 2001  39, Рудар (С) 35, Радник (С) и Напредак 1936 по 34, Рудар (К) 33, Ђердап 32, Полет (СД) 31, Борац (К)  30, Млава (МЛ) (-1) 28, Трговачки 27, Будућност (В) 24, Макце 20, Крилаш 12, Младост (Б) (-1) 8 бодова.

 

                 Табановац,Батуша и Божевац желе титулу првака

 

МФЛ „Млава“ – резултати 17. кола: Бата Булић Омладинац (С) 2:2. Задругар (Т) – Слога 1952  3:1. БСК 1924 – Младост (П) 3:0. Омладинац (Ш) – Младост (Р) 3:0.   Раднички (К) – Стиг (МЦ) 2:2. Раде Милошевић – Интеграл 1:2. Драгош – Напредак (С) 1:0.

Табела: Задругар (Т) 40, Интеграл 39, БСК 38, Бата Булић 35, Раднички (К) 29, Омладинац (Ш) 28, Раде Милошевић 25, Младост (Р) 21, Слога 1952  20, Омладинац (С) 19, Напредак (С) 16, Стиг (МЦ) 15, Драгош 13, Младост (П) (-1) 3 бода.

 

Железничар опет поражен

 

МФЛ „Дунав“ – резултати 17. кола: Напредак (П) – Курјаче 2:0. Напредак 1934 – Десине 4:3. Јединство (Д) – Жика Марковић Уча 0:2. Обилић – Полет (В) 4:0. Дизел – Железничар 2:0. Јединство (Љ) – Дунавац (П) 4:0. Слога (Ћ) – Радички (П) 1:1.

Табела: Јединство (Љ) 38, Напредак 1934  36, Железничар (-1) и Напредак (П) по 34, Десине 33, Обилић 27, Жика Марковић Уча 26, Дизел (-1) 22, Полет (В) и Раднички (П) по 20, Курјаче 18, Дунавац (П) 15, Јединство (Д) (-1) 10, Слога (Ћ) 1 бод.

 

Једанаест голова у Острову

 

Пожаревачка лига – резултати 12. Кола: (Група „Дунав“): Сопот (Пожаревац) – МИП – Мајдан (Пожаревац) 3:8. Слога (Дубравица) – Љубичево 4:0.  Металац (Пожаревац) – Слога (Лучица) 0:3. Дунав (Острово) – Рудар Костолац 2008  8:3.  Слободан – Пролетер 1932 (Пожаревац).

Табела: Дунав 28, Слога (Л) 25, Металац 19, МИП Мајдан 17, Сопот и Љубичево по 13, Слога (Д) 12, Пролетер 1932  7, Рудар Костолац 2008   3 бода.

 

Момци из Берања славили у Кличевцу

Група „Млава“: Напредак (Бубушинац) – Победа  (Стари Костолац) 3:1. Бели орао (Брадарац) – Земљорадник (Трњане) 2:4. Слога (Дрмно) – Вихор (Маљуревац) 2:1.  Војвода Милено (Кличевац) – Стиг 1955 (Берање) 0:1. Слободна екипа – Млава (Братинац).

Табела: Стиг 1955 25, Војвода Миленко 22, Вихор 20, Млава (Б) 19, Победа (СК) 16, Слога (ДР) 12, Напредак (Б) 10, Земљорадник 8, Бели орао 7 бодова.

                                                                                                  Раде Сандић

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *