ЉУБИЧЕВОМЛАВА  3:0 (0:0)

Прваци градских лига „Дунав“ (Љубичево) и „Млава“ (Млава, Бубушинац) одиграли су  „мајсторицу“ за ласкаву, али вредну титулу апсолутног првака.

Пре почетка утакмице капитени оба клуба примили су пехаре за освојена прва места у лигама „Дунав“ (Бобан Огњановић је предао капитену Стефану Станковићу) и „Млава“ (предао Славиша Милутиновић).

До одмора игра је била уједначена и мреже су остале нетакнуте. У 69 минуту нехотице је руком играо у своме шеснаестерцу Срђан Милановић и судија је оправдано показао на белу течку. Сигуран егзекутор најстроже казне био је Владимир Симеоновић. Екипа тренера Зорана Ристића је од тог времена добила крила и већ у 81. минуту повела са 2:0 после прецизног шута Ведрана Петровића. У финишу сусрета сјајни Симеоновић постиже свој други гол и поставља коначан резултат за високу победу „Љубичастих“.

По завршетку сусрета који су добили момци из Љубичева, капитену  Ивану  Вешовићу  пехар за победу  у  „мајсторици“  (апослутни првак) уручио је председник ГФС „Пожаревац“ Владан Динић.

Љубичевци или популарни „Љубичасти“ су потврдили свој шампионски квалитет и као апсолутни прваци пласирали се директно у виши ранг, односно у МФЛ „Дунав“ коју води ФС БО, док  ће Братинчани морати да играју бараж за улазак у исту лигу.

Пожаревац Градски стадион. Гледалаца: 600. Судија: раган Николић (Пожаревац) 8. Помоћници: Милош Живановић (Костолац) 7,5. и Маја Милошевић (Пожаревац) 8. Делегат: Владан Јовић (Бубушинац). Стрелци: Симеоновић у 69. из једанаестерца и 89. и Петровић у 81. минуту. Жути картони: Вешовић, Шарановић, Петровић, Радосављевић (Љубичево), Стојићевић, Ђорђевић, Г.Марковић (Млава). Искључени играч: Радосављевић (Љубичево) у 90. минуту.

„ЉУБИЧЕВО: Зидар 7,5, Стефановић 7, Шарановић 7, Вешовић 7,5, Мисирлић 7, Перкић 7, Станојевић 7, Мишић 7 (Н.Петковић 7), Симеоновић 8,5, Вучковић 7 (Гавриловић 7), Петровић 8 (Шешлак-).

„МЛАВА: Стојановић 6, Миловановић 6, Илић 6, Милановић 7, Ђорђевић 6,5, Марић 6, Г. Марковић 6,5, Стојићевић 7, М.Марковић 7, Станковић 7, Вујић 7.

Играч утакмице: Владимир Симеоновић (Љубичево).

Текст и фото: Р.Сандић