АТЛЕТИКА – ОТВОРЕНО ПРВЕНСТВО БЕОГРАДА

На отвореном првенству Београда за старије јуниоре које је одржано у атлетској дворани „Београд“ , млади атлетичари из АК „Пожаревац“ освојили су три медаље. Прва места и златне медаље припале су Маши Рајић и Катарини Рогожарски док је Вељко Дом освојио друго место и сребрну медаљу.

-Тријумфално смо почели нову атлетску сезону на почетку 2020. године. Маша Рајић, државна првакиња за пионирке (800 метара) из прошле године у дворани и на отвореном, уједно и првакиња Србије у кросу на 1.000 метара, у Београду је била прва у трци на 800 метара. Катарина Рогожарски (трећа на јуниорскм првенству Србије прошле године на 3.000 метара) била прва у истој дисциплини минулог 9. јануара у Београду. Иначе, обе ове атлетичарке су уврштене у репрезентативне селекције Српског атлетског савеза. Трећу медаљу у Београду је освојио Вељко Дом у трци на 1.500 метара заузевши друго место, сазнајемо од тренера Мирослава Јовановића.