ВГСК – РАДНИЧКИ 1926 2:2 (2:0) – 3:4

33Велико Градиште – Стадион ВГСК. Гледалаца: 150. Судија: Иван Илић (Петровац на Млави) 7. Стрелци: Пајић у 1, Илић у 31. за ВГСК, Бојатовић у 54, Хркаловић у 90. минуту из једанаестерца за Раднички 1926. Жути картони: Недељковић, Чула, Богосављевић (ВГСК). Црвени картон: Живковић (Раднички 1926 у 61. минуту.

ВГСК: Панић 7, Јовић 7, Недељковић 8, Бранковић 7, Баиновић 8, Милошевић 7 (Богосављевић-), Карапанџић 7, Н. Пајић 8 (Тимић-), Цвејић 8, Илић 8 (Д. Пајић 7), Чула 7.

РАДНИЧКИ 1926: Савић 9, Карановић 8, Стојаковић 7, Петковић 8, Стојановић 7, Димитријевић 7 (Хркаловић 8), Милошевић 7, Живковић 7, Бојатовић 8, Дамњановић 7, Станковић 8.

Играч утакмице: Владимир Савић (Раднички 1926).

У првом колу Купа такмичења на територији ФС БО било је драматично у Великом Градишту. Домаћи су већ у првом минуту постигли гол преко Николе Пајића, а затим и повели резултатом од 2:0 голом капитена Далибора Илића. После одмора гости су живнули и голом Војислава Бојатовића смањили резултат на 2:1. И поред тога што су од 61. минута играли са играчем мање, пожаревачки фудбалери нису поклекли. У последњем минуту резервиста Дејан Хркаловић, голом из пенала, постигао је изједначење од 2:2 и домаћину избио победу из руке.

Пенал рулет почео је киксом гостију. Великоградиштанци су повели, али је млади голман пожаревачког тима Владимир Савић одбранио четврти и пети (последњи) пенал, отевши победу екипи ВГСК-а. Пожаревљани су се радовали до неба, јер им је после првенственог сусрета у Пожаревцу (2:0) ово друга победа над истим ривалом у последња три дана.

Текст и фото: Р. Сандић