У хотелу Дунав у Пожаревцу одржан је Међународни турнир слепих и слабовидих у шаху. Организатор такмичења био је Клуб за спорт и рекреацију слепих и слабовидих „Полет“ из Пожаревца.

Председник спортског клуба „Полет“  Живослав Ивановић, истакао је да су на овом првенству учествовала 22 играча из Србије и Бања Луке.

-Играо се швајцарски систем у девет кола, темпо игре је 50 минута плус 10 секунди бонификација. Судили су професор Бранислав Шухартовић интернационални судија и др Љубиша Рајковић фидер мајстор у шаху, рекао је Ивановић.

Прво место освојио је Небојша Ђукић из Ниша, друго место Миле Бјелановић из Крагујевца, треће место заузео је Владан Петровић из Новог Сада, четврто  место припало је Милораду Вулину из Београда, а пето Ивану Милосављевићу из Прокупља. Турнир су помогли Спортски савез града Пожаревца и Национални спортски савез слепих и слабовидих.