Првенство Србије у кросу за све категорије и узрасте одржано је на хипдрому подно парк шуме  „Краљевица“ у Зајечару. Укупно је организовано 12 трка са 110 атлетичара и 85 атлетичарки. АК „Пожаревац“ је и овога пута забележио добре резултате.

У трци старијих пионира  на 2.000 метара Вељко Дом стигао је трећи са временом 6,40. Екипно у овој дисциплини, пионири АК Пожаревац у саставу: Вељко Дом, Никола Савић и Петар Милошевић   освојили су друго место (28).

Код млађих пионирки у трци на 1.000 метара, победила је Маша Рајић (3,23), а Лара Пауновић је била трећа (3,27). Млађе пионирке АК Пожаревац у саставу: Маша Рајић, Лара Пауновић, Јања Ранђеловић и Даница Стојковић освојиле су титулу екипних првакиња  Србије.

Свеукупни пласман (учествовало 40 екипа) је следећи: 1. Нови Пазар (24). 2. Чачак (20). 3. Пожаревац (15). 4. Младост из Зајечара (13.5), Трепча из Косовске Митровице (9), 6. Црвена звезда из Београда (9)…