Поводом Петровдана у Трњану је организован други Петровдански куп „Трњане 2021“. Организатори су МЗ „Трњане“ и Фудбалски клуб „Земљорадник“.

На стадиону поред цркве снаге су одмерили „Земљорадник“ (Трњане), члан ГФЛ Пожаревац, група „Млава“, „Напредак“ (Бубушинац), „Млава“ (Братинац) и „Бели орао“ (Брадарац), чланови МФЛ „Дунав“. Све утакмице игране су два пута по 30 минута.

Резултати полуфиналних сусрета: „Земљорадник“ – „Млава“ 2:3 (2:2); „Напредак“ – „Бели орао“ 5:1 (3:0). Утакмица за 3. место: „Земљорадник“ – „Бели орао“ 5:2 (2:2).

ФИНАЛНА УТАКМИЦА

НАПРЕДАК – МЛАВА 2:2 (2:1), пеналима 5:4.

Стадион код цркве. Гледала: 100. Судије: Милош Зечевић (главни) и помоћници Стеван Павловић и Алекса Митровић из Пожаревца.

Стрелци: Милан Пајић у 15. и 20. минуту за „Напредак“, а Марко Марковић у 35. и Игор Марић у 55. минуту за Млаву.

„НАПРЕДАК“: Вељко Перић, Милош Павловић, Иван Пешић, Никола Ремовић, Бојан Мисирлић, Владимир Перић, Мустаф Далипи, Божидар Ђаловић, Милан Пајић, Марко Радосављевић, Вељко Богићевић. Играли су још: Милош Раичевић, Стефан Митић, Стефан Живојиновић.

МЛАВА“: Ташић, Миловановић, Драгић, Ђорђевић, И. Марић, Милосавац, Вујић, Миладиновић, Марковић, Ф. Марић, Милосављевић.

У регуларном току, финална утакмица завршена је ремијем (2:2), а са „креча“ су пенале одлуке ефикасније извели играчи Напретка и по други пут освојили прво место.

Награде екипама и појединцима уручио је Слободан Урошевић, председник  Земљорадника из Трњана.

Коначни пласман: 1. „Напредак“ (Бубушинац); 2. „Млава“ (Братинац), 3.  „Земљорадник“ (Трњане), 4. „Бели орао“ (Брадарац).