Финале Купа Градског фудбалског савеза Пожаревац

„МЛАДИ РАДНИК 1926“ – „ОПК РУДАР 2001“ 4:0 (1:0)

Финални дуел првих комшија и традиционалних фудбалских ривала између Младог радника 1926 и ОПК Рудара 2001 почео је брзим вођством пожаревачког српсколигаша. Већ у трећем минуту изведена је прецизна акција „црвених“ са пар филигрански прецизних додавања лопте, која је крунисана голом Алексе Јанушевића. После тога уследила је уједначена, али обострано отворена игра. Незадовољан једном судијском одлуком, тренер „енергетичара“

Владимир Влајовић је, због некоректног гласног приговора, од стране судије Александра Станковића заслужено добио црвени картон и морао је да напусти клупу. Други гол је постигао Лука Милисављевић у брзом соло продору и лако погодио мрежу.Милисављевић је затим у 67.минуту по други пут преварио голмана Николу Анђелића за 3:0.У финишу сусрета. Милисављевић је и трећи пут затресао мрежу Костолчана. Са три узастопно дата гола , уписао је голгетерски хет-трик и поставио коначан резултат од 4:0.

Оба клуба су од стране ГФС Пожаревац добили пехаре , а сви играчи, тренери и судије медаље .

Градски стадион у Пожаревцу. Судија: Александар Станковић (Костолац) 8. Помоћници: Маја Милошевић (Пожаревац) и Милош Живановић (Костолац). Четврти судија: Александар Живановић (Набрђе). Делегат: Славиша Милутиновић (Ћириковац). Стрелци: Јанушевић у 3, Милисављевић у 56, 67. и 84. минуту за Млади радник 1926.

Жути картони: Стојковић,Чула ОПК Рудар 2001

Црвени картон: Владимир Влајовић (тренер Рудара) у 12. минуту.

„МЛАДИ РАДНИК“: Дамњановић 7, Соколовић 7 (Дрецун 7), Жиловић 7, Миовић 7, Ђорђевић 7,5, Крстић 7 (Ивошевић 7), Јанушевић 7 (Лука 7), Младеновић 7, Милисављевић 8,5, Миладиновић 7 (Тошић 7), Марковић 7.

Тренер: Жарко Јовановић.

„ОПК РУДАР 2001“: Анђелић 6, Златковић 6, Стојковић 6, Атанацковић 6, Томић 6, Чула 6, Јеремић 6 (Марковић 6), Тихомировић 6 (Крстић 6), Стевановић 6, Живадиновић 6,Павлов 6.

Тренер: Владимир Влајовић.

Играч утакмице: Лука Милисављевић (Млади радник 1926).