1Деветог априла у Националном парку „Засавица“ одржанo је прво такмичење триатлон лиге Србије за ову годину Крос Дуатлон –Засавица. Трка се састојала од трчања земљаном стазом у дужини од 3 километра, преласка на бицикл и вожње 12километара и још 2 километра трчања.

Пожаревачки триатлонци  добро су се показали на оваквом терену освојивши прве овогодишње такмичарске бодове. Поред поена наша два такмичара окитила су се и медељама. Ана Стојановић освојила је златну медаљу у категорији В1 и треће место у елит – апсолутној категорији жена, док је Милош Станојловић узео бронзану медаљу код мушкараца у В1 категорији, стигавши на циљ два минута пре клупског друга Милована Јанковића. Свеукупни победник такмичења био је Срахиња Тракић из Крагујевца.

Наши такмичари задовољни су постигнутим резултатима. Упознали су се са тренутном спремношћу такмичара из других клубова, тако да ће време до следећег  такмичења (Крос Дуатлон- Крагујевац) бити искоришћено за појачане припреме.