Протеклог викенда у Чачку је одржано Првенство уже Србије за полетарце, пионире и наде у катама и борбама и квалификације за Првенство Србије, на коме је учествовало око 320 такмичара.

Из Карате клуба „ВГСК“ Велико Градиште су учествовала 4 такмичара које је водио тренер Бранко Ђорђевић. У категорији нада у финалу су се састале Јана Стојановић и Ружица Живић у борбама до 39кг. Јана Стојановић освојила је прво место и златну медаљу, а Ружица Живић друго место и сребрну медаљу. Љубица Илић у борбама до 50 кг освојила је друго место и сребрну медаљу. У категорији пионирки Лара Илић у борбама до 36 кг освојила је четврто место.

Такмичење је одржано по правилима и препоруци Министарства омладине и спорта и Владе Републике Србије у вези одржавања спортских манифестација на јавним местима у затвореним и отвореним просторима, без публике.