ФУДБАЛ ЖЕНСКА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА ИГРА У СКОПЉУ

                Вуковићева предводи напад

Пред најбољим фудбалеркама Србије су две утакмице квaлификација за пласман на Светско првенство. После тријумфа у Казахстану (3:0), следи 5.октобра дуел са Северном Македонијом у Скопљу, а три дана касније са Аустријом. На списку селектора Предрага Гроздановића су 22 играчице. Стандарадна првотимка и вођа навале је пожаревачка интернационалка Марија Вуковић (Рјазан, Русија).


 ФУДБАЛ – ПРОМЕНЕ НА СРПСКОЛИГАШКОМ „ЗАПАДУ“

              Смењен комесар за делегирање судија

        По хитном поступку Судијске комисије, ФСС jе разрешио Драгана Радуловића са места комесара за делегирање арбитара Српске лиге Запад.

Ове послове обављаће у будућем периоду Судијска комисија ФСС.


РУКОМЕТ – ПРВА ЛИГА „ЦЕНТАР“ (Ж)

             Пораз Пожаревљанки и Костолчанки

        Резултати 1. кола: Рудар (Костолац) – Космај (Раља) 17:41. Пожаревац – ОРК Лозница 27:39. Раднички (Обреновац) – Металац 2015 (Ваљево) 25:32. СУ ЖР Раднички (Београд) – СУ Хазена (Београд) 31:26. Лозница град – Медицинар 2 (Шабац) 33:29. Слободна: Црвена звезда (Београд).

        Табела: Космај, ОРК Лозница, Металац 2015, СУ ЖР Раднички, Лозница град по 2, Црвена звезда, Медицинар 2, СУ Хазена, Раднички (О), Пожаревац, Рудар 0.


РУКОМЕТ СУПЕР ЛИГА СРБИЈЕ (М)

                            Рудар освојио бод

         Резултати 3. кола: Динамо (Панчево) – Спартак Војпут (Субоица) 28:22. Кикинда – Обилић (Београд) 28:26. Пролетер (Зењанин) – Рудар (Костолац) 31:31. Нови Пазар – Партизан (Београд) 30:27. Дубочица 54 – Железничар 1949 (Ниш) 26:27. Шамот 65 (Аранђеловац) – Црвена звезда (Београд) 19:25.

         Табела: Динамо 6, Дубочица 54, Нови Пазар, Кикинда  и Железничар по 4, Пролетер и Рудар по 3, Обилић, Партизан,  Спартак Војпут и Црвена звезда  по 2,  Шамот 65 0.


ФУДБАЛ – СРПСКА  ЛИГА „ЗАПАД“

                       Пожаревљани на зачењу

        Резултати 9. кола: Мокра Гора (Зубин Поток) – Будућност Крушик 2014 0:3. Таково (Горњи Милановац) – Тутин  3:1. РСК (Раброво) -Шумадија (Аранђеловац) 5:1. Јединство (Уб) – Борац 1926 (Чачак) 1:3. Лозница – Пролетер Михајловац 2:0. Мачва 1929 (Богатић) – Млади радник 1926 (Пожаревац) 2:0. Слога (Пожега) – Слога 33 (Петровац на Млави) 2:0. Слога (Краљево) – Јошаница (Нови Пазар) 0:1. Сушица (Крагујевац) -Трепча (Косовска Митровица) 1:3.

        Табела: Борац 1926 24, Лозница и Слога 33 по 18, Јошаница 17, Будућност Крушик 2014 и Јединство по 16, Слога (П)  и Трепча по 15,  Тутин 14, Сушица и Таково по 13, Шумадија 9, РСК 8, Мачва 1929 и Слога (К) по 7, Мокра Гора 6, Пролетер Михајловац и  Млади радник 1926 по  5.


ПОДУНАВСКО – ШУМАДИЈСКА ЗОНА

                        Поморавље  прешло у вођство

         Резултати 7. кола: Морава – Звижд (Кучево) 0:0. Поморавље  – Слога 1924 4:0. Млади борац – Слобода (Липе) 2:3. ОФК Напредак – Партизан 1945 3:0. Петар Добрњац – Ударник (Лозовик) 3:0. Борац 1932 (Раља) -Рудар 1947 (Стамница)  6:4. ОФК Аранђеловац  – Карађорђе (Топола) 2:1.

Полет (Трновче) – ВГСК 1:1.

         Табела: Поморавље 19, Звижд 17, Петар Добрњац 13, ОФК Аранђеловац, ОФК Напредак по 12, Борац 1932 11, Слобода и Ударник по 10, Слога 1924 и Рудар 1947 по 9, Карађорђе и Морава по 8, ВГСК 7,  Партизан 1945 6, Млади борац 5, Полет 2.


БРАНИЧЕВСКА ОКРУЖНА ЛИГА

              Голупчани усамљени на коти један

       Резултати 8. кола: Сираково – Обилић (Живица) 4:1. Железничар –Омладинац (Шетоње) 2:2. Рудар (Крепољин) 2001 – Борац (Ж) 2:0.     Трговачки (Петровац на Млави) – Слога (Буровац) 3:1. Интеграл – Рудар 0:0. Борац (К) – Слога (Л) 5:2. Напредак (С) – Млава (МЛ) 2:1.Ђердап –  Будућност 3:2.

       Табела: Ђердап 22, Сираково 18, Рудар 2001 17, Борац (К) 16, Железничар, Трговачки и Будућност по 15, Борац (Ж) 13, Обилић и Напредак (С)  по 8,  Омладинац (Ш), Рудар (КП), Слога (Л) и Слога (Б) по 7,  Интеграл 5, Млава (МЛ) 1.


МЕЂУОПШТИНСКА ЛИГА  „ДУНАВ“

                    Вихор заустављен у Баричу

        Резултати 6. кола: Напредак (П) – Жика Митровић „Уча“ 3:0. Слога (М) – Стиг 1955 3:1. Младост (Б) – Дизел 0:0. Житковица 2017 – Млава (Б) 3:7. Барич – Вихор 2:0. Љубичево – Десине 4:0. Слободна екипа – Баштован  2015.

        Табела: Барич 15, Напредак (П) 12, Младост (Б) и Вихор по 11,  Млава (Б) 10,  Дизел 9, Баштован 2015 7, ЉубичевоЖитковица 2017 и Слога (М) по 6, Десине 4, Жика Марковић Уча  и Стиг 1955 по 2.


МЕЂУОПШТИНСКА  ЛИГА „МЛАВА“

                                  Великоцрнићани на врху 

     Резултати 6. кола: Јединство – Младост 1:3. Омладинац (Б) – Бата Булић 0:0. Раднички – Слога 1952 3:1. Јасеновац – Задругар 2:0. Крилаш -Манастирица 3:1. Раде Милошевић – Борац 3:1. Полет (СД) –  Напредак 1936 1:4.

        Табела: Напредак 1936 18, Крилаш, Младост (Р) и Манастирица по 12, Раде Милошевић и Јасеновац по 10, Задругар 1947 и Борац по 9, Омладинац (Б) и Бата Булић по 7, Јединство (К) 5, Слога 1952 и Полет по 4, Радннички (К) 0.


ФУДБАЛ – ГРАДСКЕ ЛИГЕ – ДУНАВ И МЛАВА

               Батовчани расположени у Драговцу

        ДУНАВРезултати 4. кола: Сопот – Слога 1932 0:1. Пролетер 1932 -МИП Мајдан 0:5. Моравац 1933 – Напредак  0:8. Морава 1932 – БСК 0:0.

Дунав –Дунавац 0.2.

        Табела: Батовац 12, БСК 1931 и Дунавац по 10, Морава 1932 8, МИП Мајдан и Сопот по 6, Слога 1932 3, Дунав и Моравац 1933 по 1 и   Пролетер 1932 (-1).   

                 У Набрђу уловили Белог орла

    МЛАВА – Резултати 4. кола: Слога 1936 – Земљорадник 1932 Металац – Напредак (Б) 2:5. Напредак 1934 (Набрђе) – Бели орао 1:0. Слога (Дрмно) – Војвода Миленко 3:1. Слободна: Победа.

       Табела: Напредак (Б) 12, Напредак 1934 9, Слога (Д) и Бели орао по 6, Војвода Миленко 4, Победа и Земљорадник по 3, Металац 1 и Слога 1936 (К) 0.    

                                                                   Раде Сандић