АМЕРИЧКИ ФУДБАЛ – СПЕКТАКЛ У ПОЖАРЕВЦУ

Долази репрезентација Чешке

Репрезентација Србије играће 27. октобра (недеља) прву утакмицу новог циклуса првенства Европе у Пожаревцу на Градском стадиону (Вашариште) против репрезентације Републике Чешке. Амерички фудбал се игра у Србији од 2003. године. Репрезентација Србије тренутно заузима осмо место према ранг листи IFFAF. Утакмица почиње у 11,30 часова.


АТЛЕТИКА – НОВИ УСПЕСИ АК „ПОЖАРЕВАЦ“

Мноштво нових медаља

После добрих резултата остварених на уличним тркама у Пожаревцу и Ћуприји, чланови АК Пожаревац наступили су и на кросу ТРС у Сомбору и   Зајечару.

У Сомбору медаље су освојили: Јован Живановић, Маша Рајић, Дамјан Јовановић, Кристина Стојановић, Милена Милановић (златне), Сена Јовановић, Катарина Рогожарски, Вељко Дом (сребрне), Јања Ранђеловић и Никола Савић (бронзане). У Зајечару медаље су освојили: ЛукаТрајковски, Маша Рајић, Дамјан Јовановић, Катарина Рогожарски, Кристина Стојановић, Марко Степановић (златне), Јован  Живановић, Јања Ранђеловић, Вељко Дом, Ена Јовановић, Мина Вичковић (сребрне), Јелена Живковић и Никола Савић (бронзане). Следеће коло кроса се одржава у Шапцу наредне суботе (26.октобра), па треба очекивати и нове медаље.


РЕЗУЛТАТИ – ТАБЕЛЕ

ОДБОЈКА – СУПЕР ЛИГА СРБИЈЕ (М)

Резултати 3. кола: Партизан – Јединство (СП) 3:1. Рибница – Раднички (КГ)  1:3. Војводина НС Семе – Ниш 3:1. Нови Пазар – Спартак 0:3. Млади радник – Црвена звезда 3:1.

Табела: Раднички 8, Млади радник 7, Ниш, Спартак и Војводина НС Семе по 6, Партизан 4, Црвена звезда и Рибница по 3, Јединство 2, Нови Пазар 0.


РУКОМЕТ – СУПЕР ЛИГА СРБИЈЕ (М)

Резултати 6. кола: Спартак Војпут – Железничар 1949 29:28. Обилић – Дубочица 23:27. Динамо – Нови Пазар 28:27. Кикинда – Пролетер 29:27. Рудар – Шамот 65 27:22. Партизан – Црвенка (одложено).

Табела: Динамо и Дубочица по 10, Нови Пазар 8, Кикинда и Спартак по 7, Железничар 1949 6, Рудар и Пролетер по 5, Обилић и Црвена звезда по 4, Патризан 3, Шамот 65 1.


РУКОМЕТ– СУПЕР Б ЛИГА – ЖЕНЕ

Резултати 4. кола: Кучево – Ђердап 35:29. Јуниор – Бор РТБ 26:34. Топличанин – Кикннда 27:26. ОРК Београд – Слога 21:27. Раднички 1964 – Млади радник 27:19. Панчево – Београд 37:26.

Табела: Раднички 1946, Бор РТБ и Слога по 8, Топличанин 6, Кикинда, Млади радник и Кучево по 4, ОРК Београд и Панчево по 3, Београд, Јуниор и Ђердап 0.


РУКОМЕТ – ПРВА ЛИГА – ЦЕНТАР

Резултати 4. кола: Космај – Металац 2015 32:37. СУ Хазена – Раднчки (О) 23:15. Медицинар 2 – ЖРК Пожаревац (одложено). Црвена звезда – Рудар 44:16. Лозница Град – СУ ЖР Раднички 26:31. Слободан: ОРК Лозница.

Табела: СУ Хазена, Космај Металац 2015 и СУ ЖР Раднички по 6,     Црвена звезда, Медицинар 2 и ОРК Лозница по 4, Лозница Град 2, Раднички (О), Пожаревац и Рудар по 0.


КОШАРКА – ПРВА РЕГИОНАЛНА ЛИГА – ЗАПАД

Резултати 3. кола: Златар – Зекас 75 66:63. Свилајнац – Напредак 51:89. Лозница – Раднчки 1950 81:64. Плана – Јагодина 82:90. Клик – Чачак 94. 84-72. Црнокоса – Пожаревац 55:91. Прибој – Студент ББ (одложено).  

Табела: Напредак и Клик по 6, Пожаревац, Јагодина, Раднички и Лозница по 5, Прибој, Чачак 94, Златар и Свилајнац по 4, Плана, Студент ББ, Зекас 75 и Црнокоса по 3.


ФУТСАЛ – ТРЕЋА ЛИГА – ЗАПАД

Резултати 1. кола: Рашка – Златар 033 5:0. СФУ Лепосавић – Жупски рубин 4:4. Олимп – Партенон 4:7. Опленац – Крагујевац 6:3. Лозница Град – Пожаревац 6:4.

Табела: Рашка, Партенон, Опленац и Лозица Град по 3, Жупски рубин и СФУ Лепосавић по 1, Пожаревац, Олимп, Крагујавац и Златар 933 по 0.


ФУДБАЛ – СРПСКА ЛИГА – ЗАПАД

Резултати 12. кола: Будућност Крушок 2014 – Јошаница 2:0. Слога 33 – Трепча 2:1. Млади радник 1926 – Сушица 2:0. Пролетер Михајловац – Слога (К) 1:3. Борац – Слога (П ) 3:1. Шумадија – Мачва 1929 2:1. Тутин – Лозница 2:0. Мокра Гор а – Јединство 1:0. Таково – РСК 0:4.

Табела: Борац 31, Слога 33 24, Будућност Крушик 2014. и Јединство по 22, Лозница 21, Тутин 20, Слога (П) и Тепча по 18, Јошаница и Сушица по 17, Таково 16, РСК 14, Млади радник 1926, Шумадија и Мокра Гора по 12, Слога (К) 11, Мачва 1929 и Пролетер Михајловац по 8.


ФУДБАЛ – ПОДУНАВСКО – ШУМАДИЈСКА  ЗОНА

Резултати 10. кола: Звижд – Карађорђе 1:1. Рудар – ВГСК 4:0. Ударник – Полет 2:1. Партизан 1945 – ОФК Аранђеловац 1:5. Слобода – Борац 1932 2:0. Слога 1924 – Петар Добрњац 3:2. Морава – ОФК Напредак 0:1. Поморавље – Млади борац 3:0.

Табела: Поморавље 28, ОФК Аранђеловац и Звижд по 21, Петар Добрњац и ОФК Напредак по 19, Борац 1932 17, Слога 1924 и Рудар по 15, Слобода 14, Ударник 13, Карађорђе 12, ВГСК 10, Морава и Млади борац по 8, Партизан 1945 6, Полет 2.


ФУДБАЛ – БРАНИЧЕВСКА ОКРУЖНА ЛИГА

Резултати 11. кола: Млава – Сираково 0:0.Слога (Л)Будућност 0:3. Рудар 2001.-Ђердап 0:0. Слога (Б) -Напредак 2:1. Борац (Ж)-Борац (К) 2:0. Имладинац – Интеграл 3:0. Обилић -Тргпвачки 0.1. Железничар – Рудар (К) 1:1.

Табела: Ђердап 29, Рудар 2001 и Будућност по 24, Сираково 22, Борац (К) и Борац (Ж) по 19, Трговачки 18, Железничар и Омладинац по 16, Слога (Б) 13, Обилић и Рудар (К) по 11, Напредак 9, Интеграл и Слога (Л) по 8, Млава 2.


ФУДБАЛ – М Ф Л  „ДУНАВ“

Резултати 9. кола: Вихор – Десине 3:0. Млава – Љубичево 2:0. Дизел – Баштован 2015 1:0. Стиг 1955 – Барич 2:1. Жика Марковић Уча – Житковица 4:2. Слога – Младост 2:3. Слободан: Напредак.

Табела: Вихор 20, Млава 19, Младост 18, Варич 17(-1), Напредак 16, Дизел 15, Житковица 9, Жика Марковић Уча 8, Баштован 2015 – и Слога по 7, Љубичево и Стиг 1955 по 6, Десине 4.


ФУДБАЛ – МФЛ „МЛАВА“

Резултати 9. кола: Борац – Јединство 2:0. Манастирица – Напредак 2:2. Задругар 1947 – Полет (СД) 5:1. Слога 1952 – Раде Милошевић 0:2. Бата Булић – Крилаш 0:0. Младост – Јасеновац 2:0. Омладинац – Раднички 2:4.

Табела: Напредак 25, Крилаш и Манастирица по 19, Младост 18, Раде Милошевић 16, Борац (В) 15, Јасеновац 13, Задругар 1947 12, Раднички 10, Бата Булић 9, Омладинац 8, Слога 1952  7, Јединство 8, Полет (СД) 4.


ФУДБАЛ – ГРАДСКА ЛИГА ПОЖАРЕВАЦ  ГРУПА ДУНАВ

Резултати 7. кола: БСК 1932 – Сопот 1:0. Батовац – Дунавац 6:1. МИП Мајдан – Дунав 6:0. Слога 1932 – Морава 2:1. Пролетер 1932 – Моравац 1933 1:4.

 Тaбела: Батовац 21, Дунавац и БСК 1932 по 16, МИП Мајдан 13, Слога 1932 12,Морава 9, Сопот 7, Моравац 1933 4, Дунав и Пролетер 1932 по 1.


ГРУПА МЛАВА

Резултати 7. кола: Напредак (Б) – Војвода Миленко 4:0. Земљорадник 1932 – Слога (Д) 1:0. Победа – Напредак 1934 1:0. Слога (К) – Металац 0:2. Слободан: Бели орао.

Тaбела: Напредак (Б) 21, Напредак (Н) и Земљорадник по 12, Слога (Д)   и Победа по 9, Бели орао и Металац по 7, Војвода Миленко 5, Слога 1936 0 .

                                                                Раде Сандић