ОДБОЈКА – ПОЛУФИНАЛЕ КУПА СРБИЈЕ

               Млади радник против Партизана

      Извучени су парови полуфинала одбојкашког Куп такмичења. Пожаревачки суперлигаш Млади радник игра са београдским Партизаном. Полуфинални мечеви се играју 18. децембра 2019. и 11.  јануара 2020. Године.


РУКОМЕТ ПРОМЕНЕ У  ЖРК „ПОЖАРЕВАЦ“

               Постављен нови шеф струке

     Прволигаш ЖРК Пожаревац,коме  ове јесени не цветају руже добио је новог шефа струке.Раденко Гагић,угледни рукометни радник из Чачка преузео је кормило са задатком да пожаревачки рукометни брод усмери у мирне воде.Гагић је до сада водио екипу у два првенствена сусрета и оба изгубио, у Костолцу од Рудара (23:22) и у Пожаревцу од Радничког из Обреновца (23:29).


ФУДБАЛ ЂЕРДАП ДОБИО НОВОГ ИГРАЧА

                    Николајевић у Голупцу

     Навални ред Ђердапа (јесењи првак Браничевске лиге) добио је право појачање.Иван Николајевић који је играо у многим клубовима напустио је матични Борац(Кленовник) и потписао  за голубачки клуб који жели да одбрани јесењу титулу и пласира се у виши ранг ,односно Подунавско-Шумадијску зону.


 ОДБОЈКА – СУПЕР ЛИГА СРБИЈЕ (М) 

     Резултати 10. кола: Јединство-Раднички3:1. Ниш Партизан (одложено). Спартак (Су) –  Рибница 3:0.  Црвена звезда – Војводина НС Семе 3:2. Млади радник – Нови Пазар  3:1.

      Табела: Војводина НС Семе (Нови Сад) 22, Ниш, Спартак (Суботица) и Раднички (Крагујевац) по 20, Млади радник (Пожаревац) 18,  Партизан (Београд) 15, Црвена звезда (Београд) 11, Рибница, (Краљево) 10,  Јединство (Стара Пазова) 7, Нови Пазар  4.


КОШАРКА – ПРВА  РЕГИОНАЛНА ЛИГА – ЗАПАД                

        Резултати 10. кола: Зекас – Јагодина  89:81. Раднички 1950 – Чачак 70:82. Напредак Јуниор – Пожаревац 74:69. Златар – Студент ББ  84:70.   Свилајнац – Прибој 75:88. Лозница – Црнокоса  85:72. Плана  – Клик  81:95.

       Табела: Клик (Ариље) 20, Напредак Јуниор 86 (Крушевац) 1, Чачак 94, и Прибој по17, Зекас (Рача) 16, Пожаревац, Јагодина, Златар (Нова Варош) и Раднички 1950 (Крагујевац) по15, Лозница 14, Плана (Велика Плана) 13, Студент (Бајина Башта) и Свилајнац по 12, Црнокоса (Косјерић) 10.


РУКОМЕТ СУПЕР ЛИГА СРБИЈЕ (М)

     Резултати 13. кола: Шамот 65 (Аранђеловац) – Спартак Војпут (Суботица) 21:21.  Динамо (Панчево) – Обилић (Београд) 36:32. Кикинда – Рудар (Костолац) – 28:25. Пролетер (Зењанин) – Партизан (Београд) 26:29. Нови Пазар – Железничар 1949 (Ниш) 26:26. Дубочица – Црвена звезда (Београд) 26:24.

      Табела: Динамо 22, Нови Пазар 19,  Железничар 1949 и Дубочица по 18, Кикинда 15, Партизан 13, Спартак Војпут 12, Рудар 10, Пролетер 9,  Црвена звезда 8, Обилић и Шамот 65 по 6. 


РУКОМЕТ – СУПЕР  „Б“ ЛИГА – ЖЕНЕ

      Резултати 11. кола: Кикинда – Кучево 25:36. Бор РТБ – Слога (Петровац на Млави) 36:27. Ђердап (Кладово)  – Млади радник (Радинац) 16:25. Јуниор (Београд)  – Београд 26:32. Топличанин (Прокупље)  -Панчево 25:25.  ОРК Београд – Раднички 1964 (Крагујевац) 24:27.

     Табела: Раднички 1964  21, Бор РТБ 18, Панчево и  Топличанин по 15, Млади радник 14, Слога 12, ОРК Београд 11, Кикинда 10, Кучево 8, Београд 6, Ђердап  2, Јуниор 0.


ФУДБАЛ ОФЛ ВЕЛИКО ГРАДИШТЕ

   Резултати 7. (последњег јесењег кола): Пек – Мирко Томић 4:1. Слога Топ – Кумане 3:0. Дунавац – Млади борац 0:2. Стишки курјак – Рам 2:1.

     Табела: Млади борац (Мајиловац) 21, Слога Топ (Топлоовник) 16, Кумане 12, Пек (Кусиће) 11, Дунавац (Кисиљево) 8, Рам 5, Мирко Томић (Триброде) и Стишки курјак (Курјаче) по 3 бода.


ФУДБАЛ – ОФЛ ЖАБАРИ                

     Резултати 5. (последњег јесењег кола): Јединство – Будућност 2:1. Ударник –Полет 1:0. Пролетер – БСК 6:0.

    Табела: Јединство (Ореовица) 12, Ударник (Сибница) 10, Будућност  (Кочетин) 8, Полет (Александровац) 7, Пролетер (Четереже) и БСК (Брзоходе) по 3.

                                                                                                     Раде  Сандић