МЛАДИ РАДНИК 1926 БОРАЦ 1926  0:3  (0:3)

Костолац Стадион: „Бора Бек“. Гледалаца: 200.Судија: Никола Ђорђевић (Аранђеловац) 8. Стрелци: Лукић у 7, Радосављевић у 18. и 30. минуту. Жути картони: Матовић, Пантић (Млади радник 1926), Остојић, Радосављевић, Мијаиловић (Борац 1926).

Лидер је везао ситан вез са кратком и дугом прецизном пас игром која је притерала домаће играче да се бране. Брзоноги Драган Радосављевић је изврсно центрирао са десног бока, а неометени Јован Лукић захватио лопту код друге стативе и полуволејом је послао у суперотан угао мреже. Пет минута касније иста акција. Јунак утакмице Радосављевић је правовремено утрчао по средини и са висине пенала постигао гол за 0:2. Тек у 25. минуту домаћи су направил прву озбиљнију акцију. Игор Пантић је шутирао, голман Матеја Масларић је лопту одбио, а Петар Богдановић, са пар метара је промашио колосални зицер. Свој други гол Радосављевић је постигао након брзог утрчавања ефектним шутом после доброг пас додавања и фактички преломио исход сусрета.

У 68. минуту резервиста Звездан Ђорђиловић је лоб ударцем пребацио преко истрчалог голмана Симоновића, али са саме гол црте лопту је избацио у поље пожртвовани Марко Марковић. До краја утакмице Чачани су умешно држали пуну контролу игре и очували стечену предност из првог полувремена.

„МЛАДИ РАДНИК 1926: Симоновић 6, Стојиловић 6, Жиловић 6, Богдановић 6, Марковић 6, Матовић 6, Миладиновић 6, Милисављевић 6, Лепојевић 6,5, Пантић 6,5 (Младеновић –), Лука 6,5 (Јанушевић-).

„БОРАЦ 1926: Масларевић 7, Остојић 7, Обрадовић 7, Радосављевић 8, Мијаиловић 7 (Ђорђиловић 7), Кувељић 7, Лукић 7,5, Савић 7 (Петровић-), Милекић 7, Калајановић 7, Гавровић 7 (Ковачевић-).

Играч утакмице: Драган Радосављевић (Борац 1926).

Текст и фото: Р. Сандић