2018-10-09T20:24:09+00:00 09. октобра 2018, 20:24|

С П О Р Т

ФИНАЛЕ КУПА ГФС ПОЖАРЕВАЦ

Пожаревљани и Костолачни се боре за пехар

У среду, 10.октобра игра се велико финале за велики пехар ГФС „Пожаревац“. Састају се српсколигаш „Млади радник“ (Пожаревац) и члан Браничевске окружне лиге  ОПК „Рудар 2001“ (Костолац).

Утакмица се игра на Градском стадиону (Вашариште) у Пожаревцу, са почетком у15 часова. Улаз је бесплатан.


СРПСКА  ФУДБАЛСКА ЛИГА  „ЗАПАД“

                   Пожаревљани на трећем месту

        Резултати  8. кола Прово: Прово – Полет 1:0. Љубовија: Дрина -Тутин 0:3. Ваљево: Будућност Крушик 2014 – Пролетер Михајловац 0:0. Пожега: Слога (ПЖ) – Јошаница 2:0. Петровац на Млави: Слога 33 – Лозница 1:1. Аранђеловац:  Шумадија (А)  – ФАП  0:0. Пожаревац: Млади радник 1926 -Мокра Гора  1:0. Уб: Јединство – Смедерево 1924 0:1.

        Табела: Смедерево 1924 и Тутин по 16, Млади радник 1926 15, Слога (ПЖ) 14. Шумадија, Мокра Гора и Јошаница по 12, ФАП 11, Слога 33  Лозница и Јединство (Уб) по 10, Пролетер Михајловац 9, Будућност Крушик 2014 и Прово по 7, Дрина и Полет по 5 бодова.


ПОДУНАВСКО ШУМАДИЈСКА  ЗОНА

         Висок пораз Жагубичана у Великој Плани

          Резултати 7. кола Раља: ОФК Напредак – Борац 1932 1:1. Раброво: РСК – Партизан 1945 2:1. Стамница: Рудар (С) – Ударник 4:0. Топола: Карађорђе – Звижд 0:0. Велика Плана: Морава – Хомољац 11:0. Велико Градиште: ВГСК – Млади борац 1:0. Аранђеловац: ОФК Аранђеловац 1979 -Петар Добрњац 8:1.

           Табела: РСК 19, Борац 1932, ВГСК и Рудар по 13, Аранђеловац 1979 и Звижд по 12, Партизан 1924 10, ОФК Напредак  и Ударник по 9, Карађорђе 8, Морава, Млади борац и Петар Добрњац по 7,  Хомољац 0.


БРАНИЧЕВСКА ОКРУЖНА ФУДБАЛСКА ЛИГА

              Влашкодолци уписали девету победу

          Резултати 9. кола Кленовник: Борац (К) – Рудар 2001. 1:1. Мало Лаоле: Млава (МЛ) – Борац (Ж) 1:2. Живица: Обилић – Трговачки  2:2. Љубиње: Јединство – Омладинац (Ш) 2:4. Буровац: Слога (Б) – Поморавље 2:3. Голубац: Ђердап – Рудар (К) 2:1. Пожаревац: Железничар – Полет 4:1. Макце: Макце – Будућност  0:5.

         Табела: Поморавље 27, Ђердап 22, Будућност 17, Омладинац 16,  Трговачки 15, Железничар, Слога и Борац (Ж) по 14, Рудар 2001, Млава и Јединство по 11, Рудар (К) и Полет  по 9,  Обилић  8, Борац (К) 7 и Макце (-1). 0.


МЕЂУОПШТИНСКА ФУДБАЛСКА ЛИГА „ ДУНАВ“

            Лучичани заустављени у Пољани

         Резултати 7. кола Берање: Стиг 1955 – Полет (В) 2:1. Маљуревац: Вихор – Полет (Б) 3:1. Бискупље: Младост – Слога (М) 2:0. Сираково:  Сираково – Жика Марковић „Уча“ 1:0. Житковица: Житковица 2017 – Десине  2:5. Пољана: Напредак (П) – Слога (Л) 1:0. Набрђе: Напредак 1934 – Дизел  1:2.

         Табела: Вихор 16, Слога (Л) и Младост (Б) по 15, Сираково, Напредак (П) и Дизел по 13, Слога (М) и Стиг 1955 по 12, Жика Марковић „Уча“ 10, Полет (Б) 8, Напредак 1934 6,  Десине  4,  Житковица 2017 и Полет (В) по  3.


МЕЂУОПШТИНСКА ФУДБАЛСКА ЛИГА „МЛАВА“

                Бусур, Батуша и Симићево предњаче

         Резултати 7. кола Бусур: Омладинац – Раде Милошевић 4:2. Симићево: Напредак  – Радник  3:1. Велики Поповац: Слога 1952 – Интеграл  0:3. Манастирица: Манастирица  – Јединство 2:0. Крепољин: Јасеновац – Бата Булић 2:1. Велико Црниће: Напредак 1936 – Задругар 3:1. Кнежица: Раднички – БСК 5:2.

Табела: Омладинац (Б) 18, Интеграл 16, Напредак (С) 15, Манастирица и Јасеновац по 13, Задругар, Напредак 1936 и Раде Милошевић по 10, Раднички  и Слога 1952 по 9, Бата Булић 7,  Радник   6,  Јединство  4 и БСК  0.


ГРАДСКА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ПОЖАРЕВАЦ

                  Драговчани освојили први бод

          Група – „Дунав“. Резултати 5. кола – Драговац: Моравац 1933 – Дунав 0:0. Пожаревац: Сопот – Слога 1:1. Батовац: Батовац – Љубичево 0:2. Пожаревац: МИП Мајдан – Пролетер 1932 4:0. Пругово: Морава 1932 – БСК 1931 2:4.

           Табела: Љубичево 15, МИП Мајдан 12, Слога 10,  Пролетер 1932 9, БСК 1931 8, Батовац 7, Дунав 4, Морава 1932 3, Сопот 2 и Моравац 1933 1.

 

Тежак пораз Пожаревљана у Трњану

Група „Млава“. Резултати 5. кола Трњане: Земљорадник – ОФК Грађански 8:1. Дрмно: Слога (ДР) – Напредак 1:3. Стари Костолац: Победа (СК) – Млава 2:0. Пожаревац: Металац – Слога 1936 1:2. Кличевац: Војвода Миленко – Бели орао 1:4.

        Табела: Бели орао 15, Млава (Б) и Победа (СК) по 10,  Напредак 9, Земљорадник и Слога 1936 по 7, Војвода Миленко и Слога (ДР) по 6, Металац 3, Грађански 0.


ОМЛАДИНСКО КАДЕТСКА  ЛИГА СРБИЈЕ – ЗАПАД

                    Порази у Тополи и на Убу

Одиграно је 9. коло омладинске и кадетске лиге – Запад. Омладинци су поражени у Тополи од Карађорђа, а кадети пожаревачкиг српсколигаша на Убу од Јединства. Карађорђе – Млади радник 1926 3:1. Јединство – Млади радник 1926 2:1.


РУКОМЕТ СУПЕР ЛИГА СРБИЈЕ (М)

                  Костолчани уписали прву победу

          Резултати 3.кола Београд: Партизан – Нови Пазар 24:26. Костолац: Рудар Мокра Гора 24:23. Београд: Обилић – Металопластика 29:33. Београд: Црвена звезда – Динамо 24:29. Пожега: Слога – Спартак Војпут 22:29. Аранђеловац: Шамот 65 – Кикинда 28:27.

         Табела: Динамо и Шамот 65 по 6, Металопластика 5, Мокра Гора  4, Кикинда и Црвена звезда по 3, Спартак, Нови Пазар, Обилић и Рудар по 2, Партизан 1 и Слога 0.


 РУКОМЕТ СУПЕР „Б“ ЛИГА (М)

                   Пожаревац и Врбас без пораза

         Резултати 3. кола Зрењанин: Пролетер – Пожаревац 22:24. Богатић: Мачва – Црвенка 22:19. Каћ: Југовић – Морава 27:24. Београд: СЦ Вождовац 2012 – Колубар 28:28. Нови Бечеј: Јединство – Врбас Петрол 23:26. Лозница: Лозница – Лавови БП 28:25.

         Табела: Пожаревац и Врбас Петрол по 6, Лавови БП, Пролетер и Југовић по 4, Колубара 3, Морава, Лозница, Јединство и Мачва по 2, СЦ Вождовац 2012 1 и Црвенка 0.

 

                                                                                                           Раде Сандић