2018-10-24T09:45:49+00:00 24. октобра 2018, 9:45|

С П О Р Т

ОДБОЈКА – ПОЗНАТИ ПАРОВИ КУПА

Црвено – бели долазе у Пожаревцу

          Познати су парови четвртфинала Купа Србије за одбојкаше. Пожаревац: Млади радник – Црвена звезда (Београд). Нови Сад: Војводина Семе -Раднички Доо (Крагујевац). Нови Пазар: Нови Пазар – Јединство (Стара Пазова).


                                           РЕЗУЛТАТИ  УТАКМИЦА

ФУДБАЛ – Омладинскa лига ФС РЗС – Лучани: Младост – Млади радник 1926 4:0. Кадетска лига ФС РЗС – Лучани: Младост – Млади радник 1926 7:3.

ФУТСАЛ – Друга лига: КМФ Пожаревац – Сопот 6:3 (1:0).

РУКОМЕТ: Супер „Б“ лига – жене: Пирот – Кучево 26:19 (12:11).


ПРВА ЖЕНСКА ШАХОВСКА ЛИГА ЦЕНТАЛНЕ СРБИЈЕ

      Шахисткиње  Рудара на првенству Централне Србије заузеле су високо трeће место. Првo место освојила је екипа ШК Шабац, друга је екипа Основац (Ниш), а Костолчанке, у чијем саставу није била једна од најбољих играчица Јована Милошевић су треће.


СРПСКА  ФУДБАЛСКА ЛИГА  „ЗАПАД“

            Пожаревљани поклекли на Вашаришту

     Резултати  10. кола – Прово: Прово – Дрина 0:1. Ваљево: Будућност Крушик-Полет 0:0. Пожега: Слога (ПЖ) – Тутин 1:0. Петровац на Млави: Слога 33 – Пролетер Михајловац 4:0. Аранђеловац:  Шумадија (А)  – Јошаница 3:0. Пожаревац: Млади радник  1926 – Лозница 0:1.Уб: Јединство -ФАП  2:1. Смедерево: Смедерево 1924  – Мокра Гора  1:0.

Табела

Слога (ПЖ) 20, Тутин и Смедерево 1924 по 19, Шумадија 18, Млади радник 1926 16, Јошаница и Мокра Гора по 15, Слога 33, Лозница и Јединство (Уб) по 13, ФАП 12,  Прово 10, Полет и Пролетер Михајловац по 9, Дрина и Будућност Крушик 2014 по 8.


ПОДУНАВСКО ШУМАДИЈСКА  ЗОНА

           Кучевљани поражени у Аранђеловцу

        Резултати 9. кола Раброво: РСК – ОФК Напредак 3:1. Стамница: Рудар (С) – Борац 1932 1:1. Топола: Карађорђе – Партизан 1945 2:0. Велика Плана: Морава-Ударник 3:1. Аранђеловац: ОФК Аранђеловац 1979 – Звижд 2:0. Велико Градиште: ВГСК – Хомољац (није играно). Велико Орашје:  Млади борац – Петар Добрњац 0:1.

Табела

РСК 25, ОФК Аранђеловац 1979 18, Рудар 17,  Звижд 15, Борац 1932 14, ВГСК и Петар Добрњац по 13, Ударник 12, Карађорђе 11, Партизан 1924, Морава и ОФК Напредак по 10 и Млади борац по 8,  Хомољац 0.


БРАНИЧЕВСКА ОКРУЖНА ФУДБАЛСКА ЛИГА

            Влашкодолци победили иза Ложионице

          Резултати 11. кола Мало Лаоле: Млава (МЛ) – Рудар 2001 2:1. Љубиње: Јединство – Борац (Ж) 1:2. Буровац: Слога (Б) – Трговачки  0:1. Голубац: Ђердап  – Омладинац 4:1. Пожаревац: Железничар – Поморавље 2:3. Макце:  Макце – Рудар (К) 3:5. Везичево: Будућност – Полет  1:0.

Табела

Поморавље 33, Ђердап 25, Будућност и Трговачки  по 21, Борац (Ж) 20, Омладинац 19, Рудар 2001 15, Железничар, Слога и Млава по 14, Рудар (К) и Полет  по 12, Јединство 11, Борац (К) 10, Обилић  8 и Макце (-1) 0. 


МЕЂУОПШТИНСКА ФУДБАЛСКА ЛИГА „ ДУНАВ“

                          Петарда у Маљуревцу

         Резултати  9.  кола Маљуревац: Вихор – Полет (В) 5:0. Бискупље: Младост – Стиг 1955 3:1. Сираково: Сираково – Полет (Б) 2:1 Житковица: Житковица 2017 – Слога (М) 3:1. Пољана: Напредак (П) – Жика Марковић „Уча“ 2:1. Набрђе: Напредак 1934 – Десине 1:2. Баре:  Дизел  – Слога (Л) 1:1.

Табела

Слога (Л), Вихор и Сираково по 19, Младост (Б) 18, Напредак (П) 16, Стиг 1955 15, Дизел  14, Жика Марковић „Уча“ 13, Слога (М) 12, Полет (Б) 11, Десине  10, Житковица 2017, Напредак 1934 и Полет (В)  по 6 бодова.


МЕЂУОПШТИНСКА ФУДБАЛСКА ЛИГА „ МЛАВА“

             Рекорд Табановчана у Бошњаку

         Резултати 9. кола Симићево: Напредак – Раде Милошевић 1:1. Велики Поповац: Слога 1952 – Омладинац  1:3. Манастирица: Манастирица – Радник  3:0. Крепољин: Јасеновац – Интеграл 0:1. Велико Црниће: Напредак 1936  Јединство1:1. Кнежица: Раднички -Бата Булић 5:2. Бошњак: БСК – Задругар 1:9.

Табела

Омладинац (Б) и Интеграл по 22, Напредак (С) 17, Манастирица 16, Раднички 15, Раде Милошевић 14, Задругар и Јасеновац по 13, Слога 1952 12, Напредак 1936 11, Бата Булић  10,  Јединство 8, Радник  6, и БСК  0.

 


ГРАДСКА ФУДБАЛСКА ЛИГА – ПОЖАРЕВАЦ

Драговчани славили у Батовцу

       Група – „Дунав“. Резултати 7. кола – Пожаревац: Сопот – Дунав 3:1, МИП Мајдан  – Слога 2:1. Батовац: Батовац – Моравац 1933 3:5. Пругово: Морава 1932 – Љубичево 0:3. Брежане: БСК 1931 – Пролетер 1932 1:0.

Табела

Љубичево 21, МИП Мајдан 15, Слога 13,  Пролетер 1932 12,   БСК 1931 11, Сопот 8, Батовац и Дунав по 7, Моравац 1933 4, Морава 1932  3.


Земљорадник“ освојио бод у Старом Костолцу

Група „Млава“. Резултати 7. кола Дрмно: Слога (ДР) – ОФК Грађански 2:1. Стари Костолац: Победа (СК) – Земљорадник 1:1. Пожаревац: Металац -Напредак  1:4. Кличевац: Војвода Миленко – Млава 0:4. Брадарац: Бели орао -Слога 1936  5:1.

Табела

 Бели орао 21, Млава (Б) 16, Напредак 15, Земљорадник и Победа (СК) по 11, Слога 1936 10, Слога (ДР) 9, Војвода Миленко 6, Металац 3, Грађански 0.


РУКОМЕТ СУПЕР ЛИГА СРБИЈЕ (М)

Костолчани претпоследњи

Табела

 Динамо 10, Металопластика 9, Нови Пазар и Шамот 65 по 6, Кикинда, Партизан, Мокра Гора и Црвена звезда по 5, Спартак Војпут 4, Обилић 3, Рудар  2, и Слога 0.


РУКОМЕТ-СУПЕР „Б“ ЛИГА (СЕВЕР-ЦЕНТАР) –  (М)

Пожаревац држи корак

Табела

Врбас Петрол 9, Лавови БП, Колубара и Пожаревац по 7, Пролетер 6, Морава и Мачва по 5, Југовић 4, СЦ Вождовац 2012 и Црвенка  по 3, Јединство и  Лозница по 2.


РУКОМЕТ – СУПЕР „Б“ ЛИГА – ЖЕНЕ

Браничевке у доњем делу табеле

           После 3. кола:

Железничар (Инђија) и ОРК Београд по 6, Врбас, Панчево и Словен по 4, Раднички 1964 3, Слога, Напредак 12, Кучево и Пожаревац по 2,Топличанин 1, Пирот 0.

                                                                                                            Раде Сандић