2021-02-22T18:58:36+01:00 23. фебруара, 2021. 07:02 |

Са спортских терена

ОДБОЈКА – СУПЕР ЛИГА СРБИЈЕ (М)

Резултати 16. кола: Нови Пазар – Ниш 0:3. Спартак (С ) – Црвена звезда 3:1. Војводина НС Семе – Партизан Сокер 3:0. Рибница – Млади радник 3:2. Борац (С) – Раднички 0:3.

Резултати 17. кола: Борац – Нови Пазар 3:0. Млади радник –Војводина НС Семе 0:3. Црвена звезда – Ниш 1:3.

Табела: Војводина НС Семе (Нови Сад) 42, Ниш 32, Рибница (Краљево) 30, Раднички (Крагујевац) 28, Спартак (Суботица) 29, Млади радник (Пожаревац) 27, Партизан Сокер (Београд) 24, Црвена звезда (Београд) 20, Борац (Старчево) 12 и Нови Пазар 5.


ОДБОЈКА – ПРВА ЛИГА СРБИЈЕ (М)

Резултати 19. кола: Спартак (Љ) – Металац Таково 3:0. Карађорђе – Клек Србијашуме 3:0. ВА 014 Баувајсен – Смедерево Царина 3:0. ВГСК – Дубочица 3:0. Јединство – Нови Сад Манекс 0:3. Борац (П) –Железничар 3:0.

Табела: Спартак (Љиг) 47, Металац Таково (Горњи Милановац) 44, Нови Сад Манекс 47, Карађорђе (Топола) 41, Борац (Параћин) 31, ВГСК (Велико Градиште) по 32, Клек Србијашуме 29, Јединство (Стара Пазова) 25, Смедерево Царина 13, ВА 014 Баувајсен (Ваљево) 11, Железничар (Београд) 10 и Дубочица (Лесковац) 8.


СТОНИ ТЕНИС – СУПЕР ЛИГА – ПЛЕЈ – АУТ

После одиграна три турнира, суперлигаши су наставили шампионат мечевима 12. кола. Лиге су подељене на два дела. Првих шест клубова игра плеј – оф и бори се за титулу, а преостали играју у плеј-ауту за опстанак у елити.
Плеј – аут (12. коло): Стенес –ТСЦ 4:0. Спартак – Таурунум 4:1. Ада – Пожаревац 4:1.

Табела: Стенес (Зрењанин) 19, Ада 16, Пожаревац 15,Таурунум (Београд)14, ТСЦ (Бачка Топола) 12.


КОШАРКА – ПРВА ЛИГА – ЗАПАД (ПЛЕЈ – ОФ)

Резултати: 2. кола: Чачак 94 – Плана 103:86. Златар – Зекас 75 100:99. Ивањица – Свилајнац 84:78. Студент – Пожаревац 93:88.

Табела: Чачак 94 16, Плана 14, Златар (Нова Варош) и Студент (Бајина Башта) по 12, Пожаревац и Свилајнац по 11, Ивањица и Зекас 75 (Рача) по 10.


МАЛИ ФУДБАЛ – ТРЕЋА ФУТСАЛ ЛИГА – ЗАПАД

Резултати 14. кола: Пожаревац – Крагујевац Wild Boars 6:0. Смедерево – РБ 6:3. Партенон –Сеничани 7:0. Косјерић – Жупски рубин 6:5. Златар 033 – СФУ Лепосавић 9:2. Опленац – Рашка 7:4.

Резултати 15. кола: Опленац – Пожаревац 2:5. Рашка – Златар 033 3:4. СФУ Лепосавић – Косјерић 7:4. Сеничанин – Смедерево 3:5. РБ – Крагујевац Wild Boars 5:1.

Табела: Смедерево 43, СФУ Лепосавић 32 Пожаревац 30, Партенон (Смедеревска Паланка) 29, РБ (Ваљево) 26, Златар 033 (Нова Варош) 17, Опленац 16, Жупски рубин (Пријепоље) 15, Сеничани (Аранђеловац) 14, Косјерић и Крагујевац Wild Boars по 13, Рашка 3.


РУКОМЕТ – ПЛЕЈ – ОФ ЛИГА (МУШКАРЦИ)

Резултати 1. кола: Раднички (Крагујевац) – Металопластика (Шабац) 30:31 (13:15). Војводина (Нови Сад) – Динамо (Панчево) 25:18 (14:8). Партизан (Београд) – Рудар (Костолац) 35:24 (16:10). Железничар 1949 (Ниш) – Дубочица (Лесковац) 29:24 (15:13).


РУКОМЕТ – ИЗВУЧЕНИ ПАРОВИ ЧЕТВРТ ФИНАЛА КУПА СРБИЈЕ

Енергетичари против Металопластике

Крагујевац: Раднички – Динамо (Панчево). Београд: Обилић – Војводина (Нови-Сад). Каћ: Југовић -Железничар 1948 (Ниш). Костолац: Рудар – Металопластика (Шабац).


ФУДБАЛ – ПРИЈАТЕЉСКЕ УТАКМИЦЕ

Велико Црниће: Напредак – Напредак (Бубушинац)1:3 (0:2). Кучево: Звижд -Млади радник1926 1:5. Љубичево: Љубичево – Језава (Смедерево) 5:1. Кладово: Бродоремонт – Ђердап (Голубац) 1:2. Батовац: Батовац – Бачинац 3:5 (0:2). Дрмно: Слога– Дунавац (Петка) 3:1. Ппжаревац: Железничар – ВГСК (Велико Градиште) 1:3 (1:2). Острово: Дунав – Војвода Миленко (Кличевац) 3:6 (2:2). Петровац на Млави: Слога 33 – Рудар (Стамница) 3:0 (0:0).

Раде Сандић