У галерији „Обојена светлост“ Центра за културу Пожаревац у четвртак. 8.маја, отворена je изложба „80 година од Дана победе“. Реч је фотографијама из личне колекције учитеља из Малог Црнића Радише Стојићевића. Поставка је приређена поводом 9.маја Дана победе над фашизмом у Другом светском рату.

Гостима, међу којима је био велики број ученика, најпре се обратила директорка Центра за културу Пожаревац Галина Перић наглашавајући:
– Кроз ове фотографије морамо неговати сећање на то што се догодило пре осамдесет година. То није само сећање већ и наша морална обавеза коју треба чувати, која нас учи да знамо и памтимо и да учимо на грешкама из историје како их не би понављали у будућности.
Пожаревачки историчар др Мирољуб Манојловић је на сликовит начин појаснио детаље изложбе наглашавајући значај садејства Народно-ослободилачке војске и Црвене армије у ослобађању овог дела Србије.
-На фотографијама има много детаља како из борбе Црвеноармејаца тако и југословенске војске против фашиста, посебно од Кладова до Сомбора. То је био најкрвавији рат којим је коначно побеђен нацизам а поставка највећим делом илуструје како је нацизам као идеологија и политика дефинитивно уништен.
Радиша Стојићевић је образложио одлуку да начини ову поставку и своје импресије подели са широким аудиторијумом сопственом љубављу према Русији и Русима због историје, културе, словенства…

Пензионисани учитељ Стојићевић важи за човека чије се име са поштовањем помиње не само у Малом Црнићу. Посебно место у његовом животу заузимају награде и признања. Овај вредни и племенити житељ Стига за нешто више од пола века стекао их је на стотине. Једно од најзначајних је Златна значка Културно просветне заједнице Србије за несебичан, предан и дуготрајан рад и стваралачки допринос у ширењу културе народа Србије. Незаобилазно је поменути Октобарску награду Малог Црнића, а Стојићевићу најмилије, свакако је високо југословенско признање Најдражи учитељ које је заслужио за изванредно залагање и резултате у образовању и васпитању ученика, унапређење наставе и ширењу културе.
Влада Винкић