Са прошлогодишњих Дана поља хибрида кукуруза

Пољопривредна саветодавна и стручна служба Пожаревац, 16. септембра, организоваће „Дан поља хибрида кукуруза“.

Реч је о стручној и едукативној манифестацији која има за циљ да пољопривреднике упозна са најакутелнијим дешавањима из области селекције једне од најважнијих и тренутно најзаступљеније ратарске културе на подручју Браничевског округа.

На парцели Јавног предузећа „Љубичево“ постављен је демооглед са 48 хибрида кукуруза различитих ФАО група зрења из десет селекционих кућа.

Сви хибриди у макроогледу гајени су у истим агротехничким условима, тако да ће пољопривредни произвођачи бити у прилици да на једној парцели виде морфолошке карактеристике различитих хибрида, као и њихово понашање у неповољним климатским условима.

Ове године, у сарадњи са Институтом за примену науке у пољопривреди, на имању КПЗ Забела, засејан је и микрооглед кукуруза са 18 хибрида, различитих група зрења, у два понављања, из шест селекционих кућа.

Д. Динић

Leave A Reply