
Бројни верници широм Костолца, у недељу, 1. фебруара, у заједништву су обележили славу своје цркве Светог Максима Исповедника.
Свету архијерејску Литургију служио је архиепископ пожаревачки и митрополит Браничевски Игнатије, уз саслужење свештенства.
Овогодишњи колачари славе су Николина Милошевић и Катица Јовановић.
Након освећења славског колача и Свете архијерејске Литургије приређена је традиционална трпеза љубави за све окупљене. У атмосфери заједништва и братске љубави, верници су имали прилику да се духовно и телесно окрепе, размене речи охрабрења и оснаже међусобне везе у вери.

Свечаном литургијском сабрању присуствовали су и градоначелник Пожаревца Саша Павловић, председник Скупштине Града Пожаревца др Срећко Босић, председник Градске општине Костолац Серџо Крстаноски и заменик председнице Скупштине ГО Костолац Милан Ђаловић.
Свети Максим Исповедник био је један од највећих православних богослова и духовника VII века. Познат као неустрашиви борац за чистоту православне вере, Свети Максим је остао истрајан у исповедању истине, чак и када је због тога био гоњен, мучен и осуђен.
Његова непоколебљива вера, дубока богословска мисао и спремност на жртву, чине га светлим примером истинског хришћанина и сведока Христове љубави. Управо та духовна снага и сведочење истине учинили су га узором верницима широм православног света.