У славу и сећање на борце пале за слободу, у Костолцу су на Видовдан, 28. јуна, положени венци на Спомен обележје палим борцима у отаџбинским ратовима од 1990. до 1999. године, у Ул. Трг братства и јединства.
Дванаест стамених стубова трајни су подсетник на дванаесторицу храбрих Костолчана коју су својој отаџбини дали највредније што су имали.
– Нека и данашњи Видовдан буде дан наше одлуке и наше поруке, да Србију нећемо дати никоме и никада и ни по коју цену, истакао је том приликом испред делегације локалне самоуправе председник Градске општине Костолац Серџо Крстаноски и даодао:
– Зато је наша дужност да изразимо вечну захвалност онима који су дали своје животе за своју земљу и за нас, да чувамо сећање на њих, као и да се доследно боримо за друштво у којем правда и мир увек побеђују силе мрака. Нека им је вечна слава и хвала! Нека вечно живи Србија!
Венце су положили и представници Удружења „Српски ратни ветерани Костолца“, уз напомену да храброст и пожртвованост никада неће бити заборављени.

Р. Н.