Компанија „Бамби“ активно је укључена у очување животне средине. Свој допринос екологији још једном су показали кроз постављање “Еко острва”. У Улици Јована Шербановића у Пожаревцу, преко пута Дома здравља, постављени су контејнери за за одвајање ПЕТ флаша, лименки, папира и картона. Ова активност спроводи се у оквиру пројекта „Рециклажом за чистији Пожаревац“.
Менаџер корпоративних послова и одрживости у Бамбију Иван Јовановић захвалио се на помоћи у реализацији ове акције компанији „Секопак“ и Граду Пожаревцу и изразио наду да ће рециклажно еко острво користити сви грађани.
Јовановић је овом приликом представио јавности и резултате пројекта „Мала школа рециклаже“ у оквиру које је прикупљено око пола тоне рециклажног отпада. Ђаци су материјал за рециклажу доносили у седам основних школа, а највише отпада прикупили су ђаци Основне школе „Милош Савић“ из Лучице.
-Деца су се кроз ову активност едуковала, учила како би требало да се складишти отпад. Надамо се да ће своју пробуђену еколошку свест преносити на своје старије суграђане, на своје родитеље, баке и деке и да ћемо сви допринети томе да град Пожаревац буде чист, а да се отпад сакупља и рециклира, рекао је Јовановић.
Генерална директорка компаније „Секопак“ Виолета Белановић истакла је да су рециклажна еко острва постављена на многим локацијама широм Србије. Секопак је оператер за управљање амбалажним отпадом и сарађује са многобројним градовима у Србији.
-Заједно са компанијом „Бамби“ едукативну акцију са најмлађим грађанима Пожаревца започели смо у марту. Едуковали смо децу о томе како спровести примарну селекцију, шта радити са амбалажом, на који начин је адекватно одложити. Надамо се да ће најмлађи чланови поделити стечено знање са старијима и да ће грађани Пожаревца у наредном периоду радити на примарној селекцији, односно на раздвајању амбалажног отпада и одлагати га у контејнере еко острва, истакла је Белановић уз напомену да је амбалажу потребно рециклирати, а не одлагати на депонију.
Директор ОШ „Милош Савић“ Лучица Славиша Стојадиновић сматра да је за децу јако важно организовати активности попут Мале школе рециклаже. На овај начин, истиче Стојадиновић, ученици активно раде на развоју еколошке свести, посредно и непосредно учествују у заштити животне средине.
М. П.