„МЛАДИ РАДНИК 1926“ – „МАЧВА 1929“  2:0  (1:0)

Пожаревац – Стадион „ Др Михајло Анрејевић – Андрејка“. Гледалаца: 300. Судија: Никола Вујовић (Ваљево) 8. Стрелци: Лука у 6. и Јанушевић у  72. минуту за Млади радник 1926.

Жути картони: Јанушевић, Станисављевић, Н. Ђорђевић, Милутиновић (Млади радник 1926), Маринковић, Пузић  (Мачва 1929).

МЛАДИ РАДНИК 1926“: Стоисављевић 7,5, Старчевић 7 (Остојић 7, Младеновић 7, Мартиновић 7 (Соколовић 7), Станић 7, Ивљанин 7, Драгићевић – (Н. Ђорђевић 7), Станисављевић 7 (И. Ђорђевић 7), Јанушевић 7,5, Лука  10 (Тасић – ),  Панић 7.

„МАЧВА 1929“: Мијић 7,5, Милутиновић 7, Маринковић 7 (Суботић-),  Пузић 7, Томић 7, Исаиловић 7, Јовић 7 (Рашић 7), Станић 7, Исаковић 7, Јеротић 7 (Паповић 7)  и Арнаутовић 7.

Играч утакмице: Предраг Лука  (Млади радник 1926).

Капитен Предраг Лука је извео слободан ударац искоса са 25 метара и лопта се зарила у угао изненађеног голмана гостију Предрага Мијића који је реаговао тек када се лопта нашла у мрежи иза његових леђа. Био је то евро-гол. Лука је и у 34. минуту тукао из срца шеснаестерца у саме ракље, али се голман Мијић извио и ту лопту зауставио. Иначе, све  слободне и корнер ударце са обе стране током првог полувремена  изводио је неуморни капитен Лука.

Након одмора у другом полувремену Лука је био и даље извођач свих слободњака, па је у у 72. минуту искоса, са неких 20 метара сервирао лопту на главу Алекси Јанушевићу да са петерца постигне ефектан гол. У надокнади времена од 3 минута гости су имали три узастопна корнера, али је одбрана домаћина успела да сачува своју мрежу. Минут пре краја тренер Небојша Максимовић је изукао из игре Предрага Луку да би капитен добио аплауз са трибине за бриљантну игру на овој последњој јесењој утакмици. Тако је Млади радник забележио вредну победу од 2:0 на опроштају од својих навијача.

Текст и фото:  Р. Сандић