ФК „Млади радник 1926″ је победом у претпоследњем колу Српске лиге Запад над екипом „Полет” из Љубића и математички осигурао позицију да се и наредне сезоне такмичи у овом рангу такмичења. Пожаревљани су савладали гостујућу екипу резултатом 3:1, полувреме (2:0).

Утакмица jе играна  на стадиону „Др Михаило Андрејевић Андрејка” пред око 200 гледалаца. Победа је била императив, иако пред ову утакмицу и сва три бода нису гарантовала опстанак у лиги, због резултата осталих конкурената за испадање.

Домаћи тим је кренуо силовито и већ након пола сата игре имали су два гола предности. Најпре је у 13. минуту, након одличне акције по десној страни, млади Богдан Димитријевић сјајним дриблингом „избацио“ одбрану гостију и савршено послужио Ивана Ђорђевића који са 15 метара шутира прецизно по земљи и доводи Млади радник у вођство од 1:0.

Отприлике са истог места одакле је Богдановић асистирао за први гол, у 30. минуту нашао се до тада једини стрелац на мечу, Иван Ђорђевић, који је оборен у казненом простору. За судију Стојмировића није било дилеме и без размишљања је показао на белу тачку. Прецизан са 11 метара био је Никола Ђорђевић и са тим резултатом се отишло на одмор.

Неколико минута пошто је настављено друго полувреме, домаћи успевају да постигну још један гол. Лопту је са 20 метара искоса са леве стране на другу страну петерца убацио Лазар Ђорђевић, коју су потом, после велике гужве, покушала у мрежу гостију да убаце неколико играча Младог радника. На крају је то успело Жељку Тасићу за резултат на семафору од 3:0. Играо се 49. минут.

До краја сусрета гости из Љубића успели су да постигну почасни погодак, и то у 77. Минуту, када је након дуге акције Алекса Обреновић сјајно пронашао „рупу“ у одбрани домаћих, дотурио лопту до Вељка Томића коме није било тешко да са шест метара савлада немоћног Амиџића. Тиме је постављен и коначан резултат ове утакмице, 3:1 за екипу „Млади радник 1926“.

У наредном, последњем колу, једина два клуба која би теоретски могла да „помрсе“ рачуне пожаревачком српсколигашу играју један против другог. У питању су „Реал” из Подунаваца који ће угостити екипу „Слога“ из Бајине Баште. Све и да ФК „Млади радник 1926“ изгуби у наредном колу у коме игра са Мачвом из Богатића, не постоји сценарио у коме би могао да напусти лигу.

Након наредног кола, предстоји пауза током које остаје управи Младог радника да што боље припреми екипу за наредну сезону, надамо се са оваквом драмом али у борби за врх табеле.