КМФ “Пожаревац” се у суботу, 30. марта, победом над екипом Смедерева од 6:4,опростио од домаће публике у овогодишњем првенству Друге лиге у футсалу. Могуће је да Пожаревљани одиграју још један сусрет у склопу ове сезоне уколико се пласирају у бараж за попуну Прве лиге, а одговор на то питање добиће се у наредном, последњем колу који пожаревачки футсалери играју у Врбасу.

Утакмица је била веома отворена, атрактивна за гледање и достојна сусрета две екипе које се налазе у врху друголигашке табеле. Пожаревљанима је била неопходна победа да би сачували шане за пласман у бараж, док су гости доста раније осигурали прво место и директан улаз у елиту.

Реванширали се Смедеревцима гледају ка Београду

То је био разлог што су домаћи били за нијансу мотивисанији у овој утакмици, али и гости нису хтели да се обрукају пред својим навијачима који су их пратили у СЦ Пожаревац.

Повели су домаћи преко Лепојевића у 6. минуту да би Смедеревци десет минута касније изједначили преко Николића. Тада на сцену ступа Владимир Симић, најбољи стрелац ове сезоне за Пожаревљане, који у 18. минуту постиже два поготка за 3:1, што је и коначни резултат након првог полувремена. Потом, два минута након старта другог дела игре, Кнежевић смањује на 3:2, али већ у наредном минуту поново домаћин има два гола предности, поново захваљујући Влади Симићу. Пробудио се тада и најбољи стрелац Смедерева и читаве лиге Немања Пауновић који својим првим голом на утакмици смањује резултат на 4:3.

Тада на сцену ступа млади Никола Бундало, иначе учесник школског Светског првенства у футсалу на коме је заједно са екипом костолачке Техничке школе освоји бронзану медаљу. Хала спортова је експлодирала када је постигао гол у 29. минуту и поново довео свој тим до два гола предности, 5:3.

Смедерево до краја сусрета успева да још једном смањи резултат преко Пауновића на 5:4, али је последњу реч, што се голова тиче, имао стрелац првог гола на мечу, Горан Лепојевић који је шестим голом за своју екипу поставио коначан резултат – 6:4 за КМФ “Пожаревац”.

Пожаревљани се пред последње коло налазе на четвртој позицији, једно место иза оног које води у бараж. Трећепласирани Економист има подједнак број бодова као и они, али бољи међусобни скор, који на крају одлучује о распореду на табели.

Математика је јасна. Пожаревачким футсалерима је неопходна победа, или можда бод у наредном колу у Врбасу против екипе “Летећи Холанђанин” да би освојили жељено треће место. Београдски “Економист” игра са градским ривалом, екипом “Храм” која је већ осигурала место у баражу као сигурни другопласирани тим. Уколико Економист изгуби, довољан је и бод Пожаревљанима, а уколико београдски тимови резимирају, КМФ “Пожаревац” само победа води до треће позиције.

Све утакмице последњег кола Друге лиге у футсалу играју се у суботу, 6. априла са почетком у 19 сати.