ОПК РУДАР 2001- МЛАДИ РАДНИК 1926. 2:1 (2:1)

Костолац – Стадион “Бора Бека”. Гледалаца: 500. Судија: Александар Станковић (Костолац) 8.

Стрелци: Андрејић у 14, Чула у 32. минуту за ОПК Рудар 2001, а Драгићевић у 33. минуту из пенала за Млади радник 1926.

ОПК Рудар 2001

Жути картони: Хенц (ОПК Рудар 2001), Соколовић (Млади радник 1926).

ОПК РУДАР 2001: Зидар 8, Ивковић 7, Чула 8, Ивошевић 8, Павловић 7, Нонковић 7 (Перић-), Далипи 7, Бундало 7 (Глушац-), Андрејић 7,5, Митровић 7 (Хенц 7), Павлов 7.

МЛАДИ РАДНИК 1926: Недељковић 7, Панић 7, И. Ђорђевић 7, Младеновић 7, Мартиновић 7, Станић 7 (Станисављевић 7), Драгићевић 8, Л. Ђорђевић 7 (Н. Ђорђевић 7), Соколовић 7 (Старчевић 7), Јанушевић 7, Лука 8 (Јоњић-).

Млади радник 1926 Пожаревац

Играч утакмице: Немања Чула (ОПК Рудар 2001).

У Костолцу, по лепом и сунчаном времену, и одличном терену на стадиону „Бора Бека“ борбено су играли у финалу куп такмичења костолачки ОПК Рудар 2001. и пожаревачки Млади радник 1926. Тренутни лидер на табели Браничевске окружне лиге тим „енергетичара са Дунава“ успео је да поведе са 2:0. Из гужве на петерцу је најпре гол дао Иван Андрејић, после корнера који је извео Стефан Ивковић у високом скоку главом је други гол дао Немања Чула. Гости су смањили из исправно досуђеног једанаестерца након рушења Предрага Луке. Са креча прецизан реализатор био је Иван Драгићевић.

Борба за лопту
Судије и капитени
Александар Стојадиновић, Зоран Ранђеловић, Саша Павловић и Серџо Крстаноски
Гости на финалној утакмици Купа ГФС Пожаревац
Аца Илић, Серџо Крстаноски и Зоран Ранђеловић

У другом делу настављена је обострана борба пуним темпом. Неуморни капитен гостију Предраг Лука изводио је све корнере и слао употребљиве лопте својим нападачима, а они нису успели да надмудре голмана Милана Зидара који је имао свој дан и својим бравурозним одбранама сачувао је своју мрежу до краја сусрета и дао пун допринос заслуженој победи зелено –црних над пожаревачким српсколигашем.

Пехари и медаље за победнике финала Купа
Предраг Лука и Серџо Крстаноски
Маја Милошевић и Предраг Лука

Играчи обеју екипа добили су медаље. Председник градске општине Костолац Серџо Крстаноски уручио је капитену Младог радника 1926 Предрагу Луки пехар за освојено друго место.

Велики победнички пехар капитену ОПК Рудар 2001 Виктору Ивошевићу уручио је градоначелник Пожаревца Саша Павловић.

Текст и фотографије: Радомир Сандић