Центар за културу Пожаревац и ове године организовао је летњи програм који ће се одржати током јула и августа.
Програм је почео у уторак, 9. јула, представом “Ко је сместио вуку?” Драмског студија Центра за културу. Одржаће се у Малој сали ЦзК са почетком у 19 часова. Ова представа је пародија “Црвенкапе”.
Сваког викенда биће приказиване редовне биоскопске пројекције.
Током јула и августа биће изведено више од десет представа за децу. Представе ће бити игране на две локације у Табачкој чаршији и на летњој сцени Центра за културу Пожаревац.
Програмом су предвиђене и представе за одрасле, међу којима је монодрама Фуада Табучића “ПУПИН – Историја великана”, која ће се одржати 15. августа.
На програму су и два кабареа, један у јулу и један у августу, а Плесни клуб “Роyал” имаће пет наступа.
Омладинско удружење “Новотаријум” у једном термину у јулу и једном термину у августу организује радионицу и пројекције филмова “У кадру са звездама”.
Предвиђен је концерт дечјег хора “Магични љиљани”, концерт за клавир и вокал “Консонанс дуо”, концерт Београдског џез квартета.
Летњи програм се завршава концертом Мешовитог хора 24. августа.