„Млади радник 1926“ – „ВГСК“    5:4 (3:3, 1:0)

Костолац – Стадион: „Бора Бека“. Гледалаца: 250. Судија: Ненад Перић (Жагубица) 8. Стрелци: И.Ђорђевић у 25, Н.Ђорђевић у 49. и Лепојевић у 69. за Млади радник 1926, Цвејић у 51, Димитријевић у 72. и Миловановић у 82. минуту за ВГСК. Жути картони: И.Ђорђевић, Милановић, Радивојевић (Млади радник 1925), Чула, Костић, Димитријевић и Живић (ВГСК).

Финална утакмица Куп-а за пехар ФС Браничевског округа одиграна је по лепом сунчаном дану на зеленом тепиху стадиона „Бора Бека“ у Костолцу. Пожаревачки српсколигаш Млади радник 1926 и зонаш ВГСК из Великог Градишта водили су беспоштедну борбу свих 90 минута игре да би на крају био реми 3:3, па су пенали одлучивали о победнику.

Пожаревљани су повели голом Илије Ђорђевића након доброг проигравања од стране Душана Милановића. После  одмора Никола Ђорђевић је повисио на 2:0. Младен Цвејић је искористио поклон лопту, коју је промашио голман српсколигаша и постигао први гол за ВГСК. Резервиста Горан Лепојевић је изненадио прецизним ударцем са дистанце голмана Милана Панића и повисио вођство своје екипе на 3:1. Очекивање да ће сусрет у томе тренутку бити преломљен, оповргли су агилни напади чете тренера Срђана Димитријевића. Два прелепа слободна ударца су донела изједначење. Прво је са 20 метара Александар Димитријевић послао лопту у саме ракље  и смањио на 3:2, а са исте дистанце је и Милан Миловановић сместио лопту под саму пречку (3:3). Обе лопте из слободњака упућене ка голу Пожаревљана биле су прави ракетни пројектили тако да голман Недељковић уопште није имао времена да реагује, осим да их испрати немоћним погледом.

По истеку 90 минута, извођени су једнаестерци. Пенал рулет је одлучивао о победнику финала. Срећа је погледала  голмана Немању Недељковића. Први пех је имао извођач ВГСК – а Вук Јевтић, који погађа пречку, а задњи шут са креча извео је Александар Димитријевић кога је Недељковић прочитао и успео да одбрани тај одлучујући ударац на велику радост својих саиграча.

Победничка знамења, пехаре капитенима Горану Лепојевићу (Млади радник 1926) и Миловану Миловановићу (ВГСК), као и медаље судијама уручивали су Тома Ивановић, председник ФС БО, Славиша Милутиновић, руководилац Куп такмичења и Аца Илић, потпредседник ГФС Пожаревац.

„МЛАДИ РАДНИК 1926“: Недељковић 8, Соколовић 7,5, (Крстић 6,5), И.Ђорђевић 8, Стојанов 7, Н. Стојановић 7 (Радивојевић 6,5), Грубишић 7 (Милутиновић 6,5), Н.Ђорђевић 7,5, Милановић 7, Јовковић 7 (Лепојевић 8), Л. Стојановић 7 (Арсић 6,5) и Ђуричић 7.

„ВГСК“: Панић 7,5, Милошевић 7, Чула 7, Костић 7, Јевтић 7, Димитријевић 8, Цвејић 8, Миловановић 8, Јовановић 7, Живић 7 (Живковић 7) и Ћирић 7 (Мишић  7).

Играч утакмице: Илија Ђорђевић (Млади радник 1926).

Текст и фото: Раде Сандић