У склопу 20. кола Српске лиге „Запад”, фудбалери пожаревачког Младог радника су на „Андрејки” савладали трећепласирану Лозницу са 1:0 (1:0). Овом победом су се домаћи учврстили на средини табеле на којој се тренутно налазе на осмом месту са 25 бодова.

Утакмица је почела одличном шансом гостију који су преко Филипа Обрадовића могли да поведу након његовог шута са 15 метара искоса. Лопта је за мало прешла изнад пречке, а пропадајући лет, који је лопта имала, учинио је да су многи на стадиону већ видели вођство Лозничана.

Следећа шанса на мечу припада Пожаревљанима када је Александар Марковић примио лопту на неких двадесет метара, повукао је још десетак метара и шутирао ка голу Антонића, али је био замало непрецизан.

Већ у следећем нападу, Реџић из Младог радника је одлично прошао једног одбрамбеног играча по левој страни и ушао у шеснаестерац а овом ништа није преостало осим да га фаулира са леђа. Судија Амер Солаковић из Бродарева није имао ни најмању дилему, као и сви гледаоци на трибинама, те је у 17. минуту досуђен једанаестерац. Сигуран са беле тачке био је Александар Марковић који је голмана „послао” у леву а шутирао у десну страну за 1:0 за домаће.

До краја првог полувремена није било неких изгледних шанси, али оних који је било припадале су играчима Младог радника који се након вођства „разгоропадио”, потпуно занемаривши чињеницу да играју против трећепласиране екипе. Једина прилика вредна помена коју је имала Лозница у првих 45 минута била је шанса Обрадовића који је погодио мрежу, али је био у дубоком офсајду.

Гости су у 76. минуту били најближи изједначењу када је после неспоразума два одбрамбена играча Младог радника лопта дошла ни кривом ни дужном  резервисти Лозничана Ћирићу на 6 метара, али је овај успео да шутира преко гола.

Скоро исто толико деконцентрисан био је неколико тренутака касније Реџић који је након одличног центаршута био сам на петерцу само са голманом испред себе и шутирао поред гола, пропустивши прилику да свом тиму дуплира вођство и практично реши утакмицу.

Могло је то да се освети домаћима, јер су се након такве пропуштене прилике потпуно повукли и посветили одбрамбеним задацима.То је дало прилике навали гостију да доминира, али срећом по домаће навијаче без казне, па је утакмица завршена „минималцем” за Пожаревљане – 1:0.

Наредног викенда ФК „Млади радник 1926″ поново игра на свом стадиону и то против првопласиране екипе „Борац 1926” из Чачка, некадашњег стабилног суперлигаша. Утакмица се игра у суботу, 13. априла са почетком од 16 сати.                                                                                                                                                                     С. С.