Мушка одбојкашка Супер лига у сезони 2021/22. је завршена. Одбојкаши Младог радника су на одмору, а руководство клуба анализира остварене учинке и обавља припреме за наредну првенствену трку.

Минула сезона је обележена борбама у првенству и куп такмичењу. Првенствена трка је окончана заузимањем 7. места са шест победа и 12 пораза. Наравно да се очекивало више и боље у конкуренцији 10 клубова. Најбитније од свега је сачувано чланство у елитном друштву. Прва је Црвена звезда (Београд) 40, следе Војводина НС Семе 38 (Нови Сад), Партизан Soccerbet (Београд) 35, Раднички (Крагујевац) и Спартак (Суботица) по 34, Рибница (Краљево) 35, Млади радник (Пожаревац) 20, Спартак (Љиг) 13, Металац Таково (Горњи Милановац) 15 и Ниш 6.

У плеј офу Млади радник је играо четвртину финалу у два меча са Војводином НС Семе и оба изгубио максималним резултатом. У Новом Саду је било 3:0, а реванш у Пожаревцу, такође 3:0 за Новосађане.

Куп такмичење је било знатно успешније. Осмина финала је донела победу над Борцем из Старчева од 3:1 и пласман у четврт финале. Одиграна су два меча са Рибницом. Код куће је Млади радник славио са 3:0, а у Краљеву изгубио са 3:1 тако да се пласирао у полуфинале на основу боље сет разлике. Црвена звезда је победила у Пожаревцу са 3:1, али је у Београду било 3:1 за Пожаревљане. На основу боље сет разлике изборен је пут у финале које је играно у Лајковцу:  Партизан Soccerbet – Млади радник 3:1.Тако су београдски црно – бели постали победници Купа.

На основу оствареног и виђеног пред тренером Драганом Бонићем је сложен задатак да са руководством клуба формира и уигра тим за следеће првенство. Услови су добри, ОК Млади радник важи за најуспешнији и најорганизованији спортски колектив у граду Пожаревцу и Браничевском округу. Зато је и обавеза према бројним навијачима и љубитељима спорта одговорна.

Текст и фото: Раде Сандић