У склопу реализације пројекта Омадинског савета Пожаревац „Мотивисање за учење на даљину”, који суфинансира Град Пожаревац, у Политехничкој школи организована је  панел дискусија. Партнери у реализацији овог пројекта су основне и средње школе на територији града Пожаревца.

На првој дискусији су учествовали представници Психолошко педагошких служби и професори Политехничке, Медицинске, Економске и Пољопривредне школе, као и ученици ових пожаревачких средњих школа. Све присутне је у име домаћина поздравила Ивана Вујчић, професорка Енглеског језика и координатор Ученичког парламента у Политехничкој школи. 

Владан Стокић, координатор пројекта, истакао је да Омладински савет Пожаревац реализује овај пројекат са циљем да се сагледа цела ситуација, коју је настава на даљину у време пандемије донела. Идеја је да се сакупе позитивна и негативна искуства и мишљења наставника, стручних служби у школама, али и ученика и родитеља о целом процесу. Школовање на даљину може да се примени и у неким другим случајевима, када су ученици дуже одсутни, због здравствених проблема или учешћа на спортским такмичењима као неким од разлога, тако да је битно да се тај систем унапреди.  

– Наш план је да након данашње, као и панел дискусије следеће недеље  направимо анкету, са циљем да се ближе сагледају образовни, мисаони, емотивни и понашајни процеси, који су се одигравали у наставницима, ученицима и родитељима током пандемије и онлајн наставе, рекла је Оливера Хајровић, руководилац Психолошког центра „Костолац“ и стручни предавач на панел дискусији и додала: 

– Желимо да разговарамо о последицама тих процеса, као и могућностима превазилажења евентуалних негативних последица на мотивацију за учење.

Ученици пожаревачких средњих школа су показали велику отвореност, комуникативност, зрелост и елоквентност, као и спремност да размишљају о свим аспектима које је донела настава на даљину. То је, по речима Оливере Хајровић, добар пут да се умањи генерализација, окривљавање друге стране у том процесу, да се повећа преузимање личне одговорности, емпатија и разумевање, јер у суштини нико није могао да се брзо и лако снађе у тим околностима са којима су се сви први пут срели.  

Следећа панел дискусија, на исту тему, организоваће се за основне школе 8. децембра, а домаћин ће бити пожаревачка ОШ „Краљ Александар Први“.

П. Ж.

Share.

Comments are closed.

Skip to content