На карате турниру „BAKRA-COPPER CUP 2019“, одржаном 21. септембра у Бору, учествовало је око 250 такмичара из 25 клубова. Међу њима је наступило 10 такмичара великоградиштанског Карате клуба ВГСК, који су освојили 11 медаља: 5 златних 4 сребрне и једну бронзану.

Злато су у борбама освојили: у катеорији кадета – 61 кг, Немања Милосављевић, у надама -50 кг, Марко Стевић, Марко Лекић и полетарке – 35 кг, Наталија Јаношевћ и -32 кг Јана Стојановић, док је у катама, сребрне медаље у категорији нада – 57 кг освојио Марко Лекић. У катама, у категорији полетараца, сребрне медаље освојили су Лаза Миленковић, Лара Обрадовић, Ружица Животић и Мартин Животић. Бронзана медаља припала је Љубици Илић.

Следеће надметање је већ наредног викенда у Чачку, и то првенство уже Србије за кадете, јуниоте и мл. Сениоре, где се од такмичара из Великог Градишта очекује пласман на првенство Србије.