На теренима малих спортова иза спортске хале у Костолцу, у организацији Синдикалне организације „Копови Костолац“, четвртим Меморијалним турниром у малом фудбалу „Миомир Цвијић Рус“, обележен је 6. август, Дан рудара Србије.

Капитенима најбољих екипа пехаре је уручио Данијел Радосављевић

Отварајући турнир, председник Синдикалне организације „Копови Костолац“ Данијел Радосављевић указао је на значај рударства за развој овог краја. Такође, истакао је да се организацијом овог такмичења Синдикат труди да овековечи име преминулог председника Синдиката, колеге и пријатеља Миомира Цвијића Руса, који је волео фудбал, али изнад свгеа био поштован међу људима као добар, вредан и посвећен човек.

Копови Костолац – Електрана 5:1

-Миомир Цвијић Рус је био човек из народа, цео свој живот посветио је помагању људима и својом племенитошћу и добротом оставио је неизбрисив траг. Обележио је једно време у Синдикату и могу да поручим да докле год је Синдикалне организације „Копови Костолац“ живеће и његово име и, надам се, овај турнир, рекао је Радосављевић.

Он се овом приликом захвалио на подршци у организацији турнира Градској општини Костолац, Граду Пожаревцу и колегама из издвојених предузећа.

На турниру се надметало осам екипа: Георад, Аутотранспорт, Електрана, Русови соколови, Прим, Костолац услуге, Копови и Пети рез.

У утакмици за треће место екипа „Копови Костолац“ убедљиво са 5:1 савладала је екипу „Електрана“. Први гол за „Коповце“ већ у првом минуту после изненадне акције постигао је Никола Живковић. Изједначење је уследило у 8. минуту, а неумољив је био Александар Катић. У финишу првог полувремена, у 12. и 13. минуту два пута за редом мрежу „Електранаца“ затресао је изванредни Иван Радисављевић и тако донео свом тиму недостижну предност од 3:1. У другом полувремену било је више пропуштених прилика са обе стране до 21. минута, када је Иван Текић из једне брзе контре постигао четврти гол за екипу „Копови Костолац“. Само два минута касније Урош Медић из соло продора постиже гол за коначних 5:1.

Прим – Русови соколови 3:1

За прво место надметале су се екипе „Прим“ и „Русови соколови“. Први гол за „Примовце“ постигао је искусни Ненад Симић у 10. минуту и са тим резултатом отишло се на полувреме. У другом делу, у 17. минуту после сјајног продора Славише Ђуровића на 2:0 повећава Раде Славковић. И поред предности екипа Прима наставља са офанзивним акцијама и у 25. минуту Зоран Антонић постиже и трећи гол. Почасни гол за Русове соколове у финушу сусрета постигао је Марко Цвијић Рус.

Текст: Д.Динић