Пожаревачки „Млади радник” савладао је  као гост екипу ОК „Ниш” у оквиру 15. кола БПШ Суперлиге у одбојци максималним резултатом 0:3, по сетовима 21:25, 20:25, 23:25.

Када се подвуче црта испод овог меча, утисак је да су читавим током утакмице играчи Небојше Протића држали чврсто конце игре у својим рукама. Наравно, било је успона и падова током сва три сета, али Пожаревљани су деловали надмоћно против екипе којој истини за вољу у последње време не цветају руже.

То свакако не умањује победу Младог радника која би игром коју је показала у Чаиру победила и противнике са далеко бољом формом него што су то биле Нишлије.

У првом сету су се екипе смењивале у вођству до три везана поена домаћина који је стечену предност одржавао до момента када су са 14:11 Пожаревљани направили силовиту серију. У том периоду Нишлије су освојиле један, а гости осам поена те се стигло до 15:19. То је домаће потпуно пореметило и до краја сета нису успели да озбиљније угрозе противника те је Млади радник овај сет освојио резултатом 21:25.

Други сет је био готово пресликан, уз разлику што Пожаревљани нису имали тако велике серије освојених поена, већ су мало по мало стицали предност која је на крају другог сета довела до још убедљивијег резултата, 20:25.

У трећем сету су Нишлије коначно успели да уђу у егал завршницу, али ништа више од тога. При резултату 22:22, Гмитровић за Пожаревљане осваја поен у нападу, потом Савић одлично блокира, и након сервис грешке Стевића, тачку на овај меч ставља управо Гмитровић за коначних 23:25 у овој деоници и 0:3 у сетовима за Млади радник.

/Фото илустрација/

Ситуација на табели је сада за Пожаревљане изгледа „ружичастије” и прави се већи јаз од Младог радника и зоне за испадање.

У следећем колу у Спортски центар Пожаревац долази екипа „Таково” из Горњег Милановца која је за два места боље пласирана од пожаревачке екипе, па се очекује одлична утакмица у којој се Пожаревљани надају новим бодовима.