У 15. колу ПРЛ ИСТОK, екипа Омладинског рукометног клуба „Млади радник” из Пожаревца остварила је победу против екипе РK „Зајечар 1949” резултатом од 30:33 (15:18).

Ово је до сада била најтежа утакмица за пожаревачки тим. Играчи Младог радника лоше су отворили утакмицу, међутим головима Сабелника и Павловића, на полувреме се отишло са оствареним резултатом од 15:18. Након одмора играло се у истом ритму до 45. минута, а екипа Зајечара долази до изједначења од 25:25.

Пуна хала у Зајечару носила је домаћина до последњег минута. Одличан на голу био је Владимир Белић, а и нападу Бојковић и Владимир Сабелник за коначних 30:33.

Екипа Пожаревљана остаје једина непоражена и заузима прво место. У следећем колу Млади радник дочекује Ударник из Лозовика.