Књижевно перо Радмиле Несторов недавно је читацима даривало роман „Стена на души“. Документарно и прецизно описујући лепоту и историју Дунава, ауторка у најдужој европској реци види огледало у коме се попут таласа прелама судбина људи који живе на приобаљу тока у источном делу Србије. Иако је заправо реч о њеним прецима, слике пренете из периода непосредно по Другом светском рату и тадашњег живота у Федеративној народној републици Југославији могу бити слике било које од десетине хиљада породица којима је сјај слободе над судбином нанео црне сенке које остављају трагове до последњег дана живљења.

У двадесетак глава романа питким реченицама изаткане су нити нарави, несреће, сећања, злобе, племенитости, наде и многих детаља који чине шареноликост животног ћилима кога сваки од поменутих ликова по мало нијансира. Не бирајући случајно назив „Стена на души“ ауторка преноси сву тежину околности, немаштине и доношења најтежих одлука скромних људи којима је сваки наредни дан тежи од претходног. Вихор изградње нове државе за трен постаје олуја која ломи, срећа слободе буди сећања на заувек нестале управо у борби за исту, док централну тачку фокусирају три прелепе девојчице које сплет дешавања одводи у великоградиштански интернат. Ипак, над стеном која тиска душе јунака ове приче повремено се пробије и по који зрак сунца доносећи са собом краткотрајне тренутке маште, среће, љубави и наде која даје снагу за нови корак напред.
Пажљивија књижевна публика Радмиле Несторов у делу лако може наћи својеврстан наставак њеног прозног дела „Не заборави ме“. Штампање романа „Стена на души“ чији је издавач „Ситограф РМ“ подржао је Град Пожаревац.
Влада Винкић