Костолачки “Рудар”, учесник плеј офа рукометне Супер “Б” лиге (исток-запад), најпре се пласирао у финале доигравања након победа у полуфиналном двомечу против РК “Лозница”, да би тријумфом започео и финални дуел за попуну елитног такмичења. У првом мечу играном у Костолцу савладали су домаћи РК “Гоч Меркур” из Врњачке Бање резултатом 30:27, полувреме (16:12).

Пре утакмице са екипом “Гоч Меркур” у првом дуелу финала плеј офа за улазак у елитну рукометну лигу, Костолчани су у два сусрета били бољи од Лознице у полуфиналу. Након прве победе у утакмици играној у Костолцу 13. априла, Рудар је Лозничане савладао и у среду 17. априла на њиховом терену резултатом 30:32.

У тој узбудљивој утакмици, Костолчани су сломили отпор домаћина тек у финишу након што су до 5 минута пре краја сусрета екипе неизменично биле у вођству. У овој утакмици најбољи из редова Лозничана био је Александар Драгутиновић са 9 голова, док су у екипи Рудара најпрецизнији били Александар Стојановић са 7, однодно Адријан Мурина и Јакша Вјештица са по 6 голова.

Што се тиче прве утакмице финала плеј офа, игране у недељу 21. априла, гости из Врњачке Бање су чврсто ушли у меч, повели са 1:3 и 2:4, али онда домаћи “додају гас” и стичу 4 гола предности, коју су одржавали до полувремена које је завршено резултатом 16:12.

У наставку, гости се консолидују и успевају да држе прикључак и домаћу екипу на достижној предности од једног до два гола разлике у првој трећини другог полувремена. Ипак, домаћи тада поново почињу да играју ангажованије и стичу осетнију предност коју зналачки одржавају на 4 до пет голова разлике.

Међутим, када је након једне пресечене лопте при резултату 25:20, Рудар требао да поведе са још већом разликом, Радисављевић предаје лопту у руке противничком играчу чија екипа из тог напада погађа и тиме прекида сигурну игру домћина. Гости опет хватају прикључак али смиреност Костолчана и фантастична подршка са трибина не дозвољавају изненађење, сусрет је завршен резултатом 30:27.

Реванш утакмица финала плеј офа игра се у Врњачкој Бањи у петак, 26. априла. Уколико тада савладају екипу “Гоч Меркур”, екипа Рудара се наредне сезоне сели у елиту, а уколико изгубе ову утакмицу играће се трећи меч у Костолцу, чији ће се термин накнадно утврдити, уколико за то буде било потребе.