У другом колу Супер рукометне лиге Србије, Костолчани нису успели да забележе победу пред својим навијачима.

Екипа Рудара је у суботу, 21. септембра, дочекала још једног суперлигаша из рударског места, тим Колубаре из Лазаревца и ремизирала 21:21 (полувреме 12:8).

Имали су Костолчани, нарочито у првом полувремену, све конце у својим рукама, прилику да славе пред својим навијачима. Имали су на полувремену капитал од четири гола вишка, па је у једном тренутку та разлика износила и пет голова. Ипак, тим из Лазаревца је у другом делу игре ушао далеко ангажованије и направио резултат од 9:13, изједначивши тако коначни скор.

Најефикаснији у тиму Рудара био је Лука Ђерић са пет постигнутих голова, док је у екипи Колубаре пет голова постигао Урош Станић.

За играча утакмице проглашен је голман Колубаре Тодор Радовић.

У следећем колу „Рудар“ путује у Нови Сад, у коме ће одиграти утакмицу са акутелним шампионом Србије, тимом Војводине.