2020-10-27T08:35:56+01:00 27. октобра, 2020. 08:01 |

Са спортских терена

ОДБОЈКА: СУПЕР ЛИГА СРБИЈЕ  (М)

Резултати 7. кола: Ниш – Нови Пазар 3:0; Црвена звезда – Спарак (С) 1:3; Партизан Сокер – Војводина НС Семе  0:3;  Млади радник – Рибница 0:3;  Раднички – Борац (С)  3:1.

 Табела: Рибница (Краљево) 20 бодова, Војводина НС Семе (Нови Сад) 18, Раднички (Крагујевац) 14,  затим Спартак (Суботица) са 12, Ниш и Млади радник (Пожаревац) по 11 бодова, Црвена звезда (Београд) 7, Партизан (Београд) 9, Борац (Старчево) 3 бода, док је Нови Пазар без бодова.


РУКОМЕТ: СУПЕР ЛИГА  СРБИЈЕ (М) ГРУПА „Б“

Резултати 4. кола: Раднички – Обилић 25:19; Црвена звезда – Шамот 65  31:30; Металопластика – Рудар  26:27;  Железничар 1949 – Нови Пазар 37:23.

 Табела: Рудар (Костолац) 8 бодова, Железничар 1949 (Ниш) 7, Раднички (Крагујевац) и Црвена звезда (Београд) по 4 бода, Металоопластика (Шабац) 3, Нови Пазар, Обилић (Београд) и  Шамот 65 (Аранђеловац) по 2 бода.


КОШАРКА: ПРВА РЕГИОНАЛНА ЛИГА – ЗАПАД „А“

Резултати 3. кола: Јагодина – Пожаревац 64:76; Зекас 84:80; Раднички 1950  88:71; Слога Елите – Свилајнац Компо 71:82;  Смедерево 1953 – Плана 83:112.

 Табела: Плана (Велика Плана) 6 бодова, Пожаревац ,Раднички 1950 (Крагујевац) и Свилајнац Компо по 5 бодова, Јагодина и Слога Елите (Краљево) и Зекас 75 (Рача) по 4 и Смедерево 1953  3 бода.


ФУДБАЛ

 СРПСКА ЛИГА „ЗАПАД“

Резултати 13. кола: Шумадија – Јединство 1:2; Будућност (Ар) – Железничар 4:2;   Мачва 1929 – Смедерево 1924  3:1; Гружа – Бане 1931 1:2;  Јошаница – Таково 0:0;  Слога (П) – Тутин 4:0; Трепча – Будућност Крушик 2014 (Ва) 1:1; Сушица – Слога 33  0:0.   Млади радник 1926 – ГФК Слобода 1:0.

Табела: Слога (Пожега) ) 33 бода, Будућност (Ариље) 27, Таково (Горњи Милановац), Будућност Крушик 2014 (Вааљево), Слога 33 (Петровац на Млави) и Млади радник 1926 (Пожаревац) по 22 бода, Железничар (Лајковац) 21, Сушица (Крагујевац) и Мачва 1929 (Богатић) по 20 бодова, Трепча (Косовска Митровица) и ГФК Слобода (Ужице) по 19, Јединство (Уб) и Тутин по 18 бодова, Смедерево 1924 16, Јошаница (Нови Пазар)  8, Шумадија (Аранђеловац) и Бане 1931 (Рашка) по 6 бодова и Гружа 4.


 ПОДУНАВСКО – ШУМАДИЈСКА ЗОНА

Резултати 12. кола: ОФК Напредак – Карађорђе 0:1; Ђердап – Звижд 1:1;  Пролетер Михајловац – Борац (Ж) 2:0; Борац 1932 – Слога (М) 3:3; Слога (Б) – ВГСК 4:2; Слобода -Морава (Велика Плана) 0:3; ОФК Поморавље 1946 – Петар Добрњац 4:0; Јасеница 2017 – Рудар (С) 3:0; РСК – ОФК Аранђеловац 1979  1:0.

Табела: Морава ВП (Велика Плана) и ОФК Аранђеловац по 25 бодова, РСК (Раброво) 23, Поморавље (Влашки До), ВГСК (Велико Градиште) и Слога (Баточина) по 19, Карађорђе (Тополоа) 17 бодова, Пролетер Михајловац и Рудар (Стамница) по 16, Звижд (Кучево) 14, Борац 1932 (Раља), Јасеница 2017 (Смедеревска Паланка), Ђердап  (Голубац) и ОФК Напредак (Марковац) по 13 бодова, Петар Добрњац (Добрње) 11, Слобода (Липе) 10,  Борац (Жабари) по 8,  Слога (Милатовац ) 7 бодова.


БРАНИЧЕВСКА ОКРУЖНА ЛИГА

Резултати 13  кола : Вихор –  Будућност 1:2; Интеграл – Железничар  0:1; Младост – Омладинац  1:4;  Трговачки – Напредак Симићево 2:0; Рудар (Кр) – Рудар 2001  0:9; Борац – Обилић 3:3; Млава (МЛ) – Слога (Л) 1:1; Сираково – Напредак 1936  1:3.

Слободан: Манастирица

Табела: Рудар 2001 (Костолац) 32 бода, Обилић (Живица) 25, Омладинац (Шетоње) 24, Слога (Лучица) 22 бода, Борац (Кленовник) 21, Будућност (Везичево) 20, Железничар (Пожаревац) 19 бодова, Трговачки (Петровац на Млави) и Напредак 1936 (Велико Црниће) по 18, Интеграл (Батуша) и Сираково по 17 бодова, Рудар (Крепољин)   16, Вихор (Маљуревац) 13, Младост ((Бискупље) 12, Млава (Мало Лаоле) 10, Напредак (Симићево) 8, Манастирица без бодова.


МФЛ „ДУНАВ”

Резултати 12. кола: Житковица – Батовац 2:0; Дизел – Напредак (П) 6:1; Пек – Барич 1:2; Баштован 2015 – БСК 1931  2:1; Љубичево – Стиг 1955  1:0;  Борац 2016 – Млади борац 1:3; Полет – Напредак (Б) 1:5; Слога – Млава 2:1.

Табела: Житковица и Дизел (Баре) по 26 бодова, Млава (Братинац) 22, Батовац и Напредак (Бубушинац) по 21, Баштован 2015 (Царевац) и Љубичево по 19 бодова, Полет (Волуја) 18, Барич, Стиг 1955 (Берање) и Слога (Мустапић) по 17, БСК 1931 (Брежане ) 16 бодова, Борац 2016 (Доња Крушевица) 14, Млади борац (Мајиловац) 13, Напредак (Пољана) 7 бодова, Пек (Кусиће) 0.


 МФЛ „МЛАВА“

Резултати 12. кола: Задругар 1947 – Ударник 4:2; Јасеновац – Победа 1953  1:0; Младост – Раде Милошевић 2:1; Крилаш – Забрђе 1936   2:1; Борац (В) – Бата Булић 3:2;  Јединство – Борац (ВЛ) 1:2;  Слога 1945 – Слога 1952 4:0; Раднички – Полет 4:0.

ТАБЕЛА: Младост (Рановац) 33 бода, Крилаш (Ћовдин), Задругар 1947 (Табановац) и Јасеновац (Крепољин) по 26 бодова, Раднички (Кнежица) 20, Победа 1952 (Осаница) 19, Слога 1952 (Велики Поповац) 18, Раде Милошевић (Дубочка) 15, Слога 1945 (Велико Село), Ударник (Сибница) и Полет (Суви До) по 14 бодова, Бата Булић (Бистрица), Забрђе 1936, Борац (Велико Лаоле) и Борац (Вуковац) по 11,  Јединство (Каменово) 0.


ГРАДСКА ЛИГА „МЛАВА“

Резултати  7. кола: Земљорадник 1932 – Слога (Д) 2:0; Напредак 1934 – Победа 4:1;  Војвода Миленко – Слога 1936   5:0; Бели орао – Пролетер 1932  4:0.

Слободан: Металац

Табела: Земљорадник 1932 (Трњане) 16 бодова, Напредак 1934 (Набрђе) 13,  Слога (Дрмно) 12, Бели орао (Брадарац) 11, Војвода Миленко (Кличевац) 10 бодова,  Металац (Пожаревац) 7, Пролетер 1932 (Пожаревац) 6, Победа (Стари Костолац) 4, Слога 1936 (Касидол) 1 бод.


ГРАДСКА ЛИГА „ДУНАВ“

 Резултати 7. кола: Моравац 1933 – МИП Мајдан 5:5; Маргум – Слога 1932   0:3; Дунавац – Морава 1932    2:1; Дунав – Сопот  2:1.

Табела: Дунав (Острово) 18 бодова, Слога 1932 (Ћириковац:) 16, Сопот (Пожаревац) 15, Морава 1932 (Пругово) 12 бодова, Дунавац (Петка) 10, Маргум (Дубравица) и Моравац 1933 (Драговац) по 4 бода, МИП Мајдан (Пожаревац) 2.

Раде Сандић