2020-11-24T10:40:14+01:00 24. новембра, 2020. 10:40 |

Са спортских терена …

РУКОМЕТ: СУПЕР ЛИГА  СРБИЈЕ ( М ) ГРУПА  „Б“

Резултати 8. кола: „Раднички“ – „Металопластика“ 21:23; “Црвена звезда“ – „Железничар 1949“ 30:26; „Обилић“ – „Нови Пазар“ 29:36; „Шамот 65“ – „Рудар“ 20:28.

Табела: „Железничар 1949“ (Ниш) 13 бодова, „Рудар“ (Костолац) 12, „Металопластика“ (Шабац) 11 бодова, „Црвена звезда“ (Београд) и „Нови Пазар“ по 8, „Раднички“ (Крагујевац), „Шамот 65“ (Аранђеловац) и „Обилић“ (Београд) по 4 бода.


КОШАРКА: ПРВА РЕГИОНАЛНА ЛИГА – ЗАПАД „А“

Резултати 7. кола: „Слога Елите“ – „Пожаревац“ 61:67; „Смедерево 1953“ – „Зекас  75“ (одложено); „Плана“ – „Јагодина“ 77:111; „Свилајнац Компо“ – „Раднички  1950“ 110:81. 

Резултати 8. кола: „Пожаревац“ – „Раднички 1950“ 81:75; „Свилајнац“ – „Јагодина“ 76:71; „Плана“ – „Зекас 75“ 76:71; „Смедерево1953“ – „Слога Елите“ (одложено).

Табела: „Јагодина“, „Плана“ (Велика Плана) и „Свилајнац Компо“ по 12 бодова, „Раднички 1950“ (Крагујевац) 11, „Пожаревац“ 10 бодова, „Слога Елите“ (Краљево) 9, „Зекас 75“ (Рача) и „Смедерево 1953“ по 6 бодова.


ФУДБАЛ: СРПСКА ЛИГА „ЗАПАД“

Резултати 17. кола: „Мачва 1929“ – „Јединство“ 2:1; „Гружа“ – „Будућност“ (Ар)  2:4; „Јошаница“ – „Шумадија“ 5:0; „Слога“ (П) – „Железничар“ 7:0; „Трепча“ – „Смедерево 1924“ 1:0; „Сушица“ – „Бане 1931“ 4:0; „Млади радник 1926“ – „Таково“ 2:0;  ГФК „Слобода“ – „Тутин“ 2:0; „Слога 33“ – „Будућност Крушик 2014“ 0:1. 

Табела: „Слога“ (Пожега) 45 бодова, „Будућност“ (Ариље) 36, „Будућност Крушик 2014“ (Ваљево) и „Трепча“ (Косовска Митровица) по 29 бодова, ГФК „Слобода“ (Ужице) 28, „Мачва 1929“ (Богатић), „Сушица“ (Крагујевац) и „Јединство“ (Уб) по 27 бодова, „Млади радник 1926“ (Пожаревац) 26, „Слога 33“ (Петровац на Млави) 25, „Таково“ (Горњи Милановац) 24 бода, „Смедерево 1924“ и „Железничар“ (Лајковац) по 22, „Тутин“ 21, „Јошаница“ (Нови Пазар) 17 бодова, „Шумадија“ (Аранђеловац) 9, „Гружа“ 7 и „Бане 1931“ (Рашка) 6 бодова.


ФУДБАЛ : ПОДУНАВСКО – ШУМАДИЈСКА ЗОНА

Резултати 16. кола: ОФК „Напредак“ – „Пролетер Михајловац“ 0:2; „Борац 1932“ – „Ђердап“ 3:3; „Слога“ (Б) – „Карађорђе“ 1:1; „Слобода“ – „Звижд“ 2:4; ОФК „Поморавље 1946“ – „Борац“ (Ж) 10:0; „Јасеница 2017“ – „Слога“ (М) 1:0; РСК – ВГСК 5:2; ОФК „Аранђеловац 1979“ – „Морава“ (Велика Плана) 2:2; „Рудар“ (С) – „Петар Добрњац“ 6:2.

Табела: РСК (Раброво) 35 бодова, ОФК „Аранђеловац“ 32, „Поморавље“ (Влашки До), „Морава ВП“ (Велика Плана) и „Слога“ (Баточина) по 27 бодова, „Пролетер Михајловац“ 26, ВГСК (Велико Градиште) 25, „Карађорђе“ (Топола) 24, „Рудар“ (Стамница) 22 бода, „Јасеница 2017“ (Смедеревска Паланка) 20, „Звижд“ (Кучево) 19, „Борац 1932“ (Раља) и „Ђердап“ (Голубац) по 17 бодова, „Петар Добрњац“ (Добрње) 15, „Борац“ (Жабари) 14, ОФК „Напредак“ (Марковац) и „Слобода“ (Липе) по 13, „Слога“ (Милатовац) 8 бодова.


ФУДБАЛ: БРАНИЧЕВСКА ОКРУЖНА ЛИГА

Резултати 17. кола: „Борац“ – „Напредак 1936“ 2:1; „Рудар“ (Кр) – „Млава“ (МЛ) 2:1; „Трговачки“ – „Сираково“ 4:1; „Младост“ – „Слога“ (Л) 2:1; „Обилић“ – „Интеграл“ 2:0; „Вихор“ – „Рудар 2001“ 2:1; „Манастирица“ – „Омладинац“ 0:4; „Будућност“ – „Железничар“ 2:0. Слободан: „Напредак“ (Симићево).

Табела: „Рудар 2001“ (Костолац) 44 бода, „Обилић“ (Живица) 39, „Омладинац“ (Шетоње) 33, „Борац“ (Кленовник) 29, „Слога“ (Лучица) 28 бодова, „Напредак 1936“ (Велико Црниће) 27, „Будућност“ (Везичево) 26, „Железничар“ (Пожаревац) и „Сираково“    по 23 бода, „Рудар“ (Крепољин) 22, „Трговачки“ (Петровац на Млави) 21, „Интеграл“ (Батуша) и „Вихор“ (Маљуревац) по 17 бодова, „Младост“ (Бискупље) 15 бодова, „Напредак“ (Симићево) 14 бодова, „Млава“ (Мало Лаоле) 10, Манастирица без бодова.


 РУКОМЕТ: ПРВА  ЛИГА – ЗАПАД – ГРУПА „А“

Резултати 6. кола: „Смедерево II“ – „Локомотива“ 25:30; „Слога“ – „Ударник“ 37:21; „Јединство 1974“ – „Рудар II“ (одложено); ОРК „Млади радник“ – „Паланка“ 40:30; „Осипаоница“ – „Карађорђе“ 28:46.

Табела: „Слога“ (Петровац на Млави) 12 бодова, „Локомотива“ (Лапово) 10, „Јединство 1974“ (Крњево) и „Карађорђе“ (Топола) по 8 бодова, „Шамот 65 II“ (Аранђеловац) 6 бодова, ОРК „Млади радник“ (Пожаревац) и „Рудар II“ (Костолац) по 4 бода, „Паланка“ (Смедеревска Паланка) 2, „Смедерево II“, „Ударник“ (Лозовик) и „Осипаоница“ без бодова.

Раде Сандић