2020-12-21T22:20:47+01:00 22. децембра, 2020. 07:01 |

Са спортских терена …

РУКОМЕТ – СУПЕР ЛИГА СРБИЈЕ (М)

Резултати 11. кола: Обилић – Раднички 25:29. Шамот 65 – Црвена звезда 27:27. Рудар -Металопластика 25:33. Нови Пазар – Железничар 1949 35:30.

Табела: Железничар 1949 (Ниш) 15, Рудар (Костолац) 14, Металопластика (Шабац) 13, Нови Пазар 12, Црвена звезда (Београд) 11, Раднички (Крагујевац) 8, Шамот 65 (Аранђеловац) 5, Обилић (Београд) 4.

Наставак првенства следи 31. јануара 2021. године.


ФУТСАЛ – ТРЕЋА ЛИГА – ЗАПАД

Резултати 10. кола: Пожаревац – Партенон 9:4. Смедерево – Косјерић 7:4. Крагујевац Вилд Боарс Златар 033 7:6. РБ – Опленац 12:11. Сеничани – Рашка 5:3. Жупски рубин – СФУ Лепосавић 4:1.

Резултати 11. кола: СФУ Лепосавић – Пожаревац 1:0. Рашка – Жупски рубин 7:5. Опленац – Сеничари 9:5 Златар 033 – РБ 4:6. Косјерић – Крагујевац Вилд Боарс 4:8. Партенон –Смедерево 5:5.

Табела: Смедерево 28, Партенон (Смедеревска Паланка) 20, РБ (Ваљево) 19, Пожаревац 18, СФУ Лепосавић 17, Жупски рубин (Пријепоље) 13, Косјерић 12, Опленац 10, Крагујевац Вилд Боарс 7, Златар 033 (Нова Варош) и Сеничани (Аранђеловац) по 5, Рашка 2.


КОШАРКА – ПРВА РЕГИОНАЛНА ЛИГА – ЗАПАД „А“

Резултати 11. кола: Плана – Пожаревац 93:73. Смедерево 1953 – Свилајнац 87:114. Слога Елите -Раднички 1950 82:98. Зекас 75 – Јагодина 87:66.

Табела: Плана (Велика Плана) 18, Свилајнац 17, Јагодина и Зекас 75 (Рача) по 15, Раднички 1950 (Крагујевац) 14, Пожаревац 13, Слога Елите (Краљево) 11, Смедерево 1953 8.


РУКОМЕТ – ПРВА ЛИГА – ЗАПАД „А“ – МУШКАРЦИ

Резултати 8. кола: Слога – Шамот 65 29:27. Јединство 1947 – Локомотива 29:33. ОРК Млади радник – Ударник 36:25. Осипаоница – Рудар 2 32:34. Карађорђе – Паланка 42:24.

Табела: Слога (Петровац на Млави)16, Локомотива (Лапово) и Јединство 1974 (Крњево) по 12, Карађорђе (Топола) 10, Шамот 65 8, ОРК Млади радник и Рудар 2 (Костолац) по 7, Паланка (Смедеревска Паланка) 4, Смедерево 2, Ударник (Лозовик) и Осипаоница по 0.

Лига је прекинута због короне, па ће се три заостала кола ( 9,10. и 11.) из јесењег дела
играти крајем фебруара и почектом марта месеца 2021.


РУКОМЕТ – ПРВА ЛИГА –ЗАПАД „А“ – ЖЕНЕ

Резултати 6. кола: Немањић – Раднички 20:45. Пожаревац – Ударник 32:23. Слога 2 – Јагодина 2 22:26. Млади радник 2 – Рудар (није играно).

Табела: Јагодина 2 12, Раднички (Свилајнац) 10, Пожаревац и Млади радник 2 (Радинац) по 6, Рудар (Костолац), Слога 2 (Петровац на Млави) и Немањић (Пожаревац) по 4, Ударник (Лозовик) 0.

Такмичење је прекинуто због короне па ће се три заостала кола (7, 8. и 9.) из јесењег
дела, одиграти у марту 2021.


ОДБОЈКА – ПРВА ЛИГА СРБИЈЕ (М)

Резултати 9. кола: Јединство – Железничар 3:2. ВГСК – Нови Сад Манекс 3:2. ВА 014 Баувајсен – Дубочица 3:1. Карађорђе – Смедерево Царина 3:0. Спартак – Клек Србијашуме 3:0. Борац – Металац Таково (није играно).

Резултати 11. кола: Металац Таково 3:0. Смедерево Царина – Спартак (Љ) нија играно. Дубочица – Карађорђе 0:3. Нови Сад Манекс – ВА 014 Баувајсен 3:0. Железничар – ВГСК 0:3.Борац (П) – Јединство (није играно).

Табела: Нови Сад Манекс 24, Металац Таково (Горњи Милановац) и Карађорђе (Топола) по 20, Клек Србијашуме 18, Спартак(Љиг) 16, Јединство(Стара Пазова) 14, Борац(Параћин) и ВГСК(Велико Градоште) по 13, Смедерево Царина 11, Железничар(Београд) 5, ВА 014 Баувајсен(Ваљево) и Дубочица(Лесковац) по 2.


ФУДБАЛ – ОПШТИНСКА ЛИГА ЖАБАРИ

Резултати 7. кола: Пролeтер – Слога 1:1. Младост – БСК 0:0. Јединство – Полет 2 2.

Табела јесењег дела: Полет (Александровац) 16, БСК (Брзоходе) 13, Младост (Породин) 11, Јединство (Ореовица) 6, Будућност (Кочетин) 5, Слога (Витежево) 2, Пролетер (Четереже) 1.

Раде Сандић