Пожаревац – Хала: СЦ „Пожаревац“. Гледалаца: 1.000. Судије: Емил Јанковић и Ненад Урошев из Пожаревца. Стрелци: Лазић у 3, Ђорђевић у 14, Ранковић у 34, Милетић у 39. за Пожаревачке звезде, Буњевчевић у 7. и Ванић (из пенала) у 17. минуту за Црвену звезду.

Ветерани града Пожаревца и ветерани Црвене звезде  одиграли су ревијалну утакмицу у малом фудбалу и на тај начин увеличали годишњу рођенданску прославу Спортског центра „Пожаревац“ (38). Пријатељски сусрет између ове две ветеранске екипе пратио је велики број гледалаца, који су створили праву фудбалску атмосферу, и поред навијања и громког бодрења, уз салве аплауза, уживали у сјајним  потезима некадашњих асова са фудбалских терана.

У предигри овог сусрета одигране су три утакмице између најмлађих селекција екипа пожаревачких школа фудбала: ФК Пресинг – Трон, ЖФК Пожаревац (девојчице) –ФК Железничар и ШФУ Брајовић – ФК Млади радник 1926.

Сусрет ветерана игран је 2 х 20 минута. Пожаревљани су повели голом Милана Лазића. Изједначио је Мирко Буњевчевић. Живорад Ђорђевић је повисио вођство домаћина у 17, а три минута касније поравнао је на 2:2 Мирко Буњевечвић из оправдано досуђеног казненог ударца. У полувремену публику је забављала девојачка плесна група „зумбалице 012.“

У другом полувремену трећи гол за домаћина постигао је Саша Ранковић да би минут пре краја Зоран Милетић поставио коначан резултат  ефектним голом у празну мрежу с обзиром на то да је Звезда у том тренутку све снаге усмерила на напад са седморицом играча.

Легендарни играч црвено-белих Станислав Караси апсолутно је задовољан атмосфером и гостопримством домаћина.

–Задовољан сам како је наша екипа одиграла ову утакмицу, јер је то први пут да играмо мали фудбал. Атмосфера у пожаревачкој хали је била изузетна, Одавно нисмо играли пред оволико навијача и љубитеља фудбала. Гостопримство Пожаревљана је било на високом нивоу, а завршено је заједничком вечером и дружењем. Већ наредне суботе идемо у Врање, где ћемо такође играти са фудбалским ветеранима из овог града, каже Караси.

За ветеране Звезде играо је и Марјан Марковић који је поникао на пожаревачком Вашаришту, а потом играо за Звезду, био државни репрезентативац Србије и Црне Горе, интернационалац, а сада успешан  тренер мађих категорија у Младом раднику 1926.

–Желео бих да се захвалим ветеранима Црвене звезде и Спортском центру „Пожаревац“, на организовању ове  утакмице. Било ми је изузетно тешко, јер су у обе екипе играли моји другари, али су овога пута били бољи Пожаревљани и честитам им на томе. Надам се да ћемо наставити и даље да се чешће дружимо и тако оживљавамо сећања на славне дане фудбалске младости, рекао је  Марковић.

„ПОЖАРЕВАЧКЕ ЗВЕЗДЕ“: Бојан Мишић, Живорад Ђорђевић, Бојан Карановић, Зоран Милетић, Давор Војиновић, Зоран Ристић, Милан Лазић, Горан Стокић, Саша Ранковић, Милош Ђорђевић, Александар Пајић, Зоран Ранђеловић и Саша Живковић. Селектор: Небојша Стојићевић.

„ЦРВЕНА ЗВЕЗДА“:Владимир Дишљеновић, Миливоје Витакић, Санибал Ораховац, Мирко Буњевчевић, Владислав Марковић, Ненад Ванић, Марјан Марковић, Милан Ђаковић, Бранимир Кантар, Станислав Караси, Владан Радача. Селектор: Станислав Караси.

Текст и фото: Раде Сандић