Карате Савез Уже Србије и Савез за школски спорт Србије организатори су Школског Првенства Уже Србије које је окупило око 800 ученика основних и средњих школа. По броју такмичара ово првенство било је скоро дупло бројније него прошле године. У изузетно јакој конкуренцији чланови Карате клуба „Млади радник“ Пожаревац освојили су три медаље. У групи такмичара седмог и осмог разреда, у борбама, у категорији -45 кг, Андрија Цветковски, ученик седмог разреда ОШ „Свети Сава“ освојио је бронзану медаљу док се за друго бронзано одличје изборио у конкуренцији „каташа“.

Други такмичар, Андреј Арсић, ученик осмог разреда ОШ „Краљ Александар Први“, у категорији +50 кг у борбама освојио је сребрну медаљу. Арсић је, иначе, прошлогодишњи победник Школског Првенства Србије у борбама.

Оваквим пласманима Андрија Цветковски и Андреј Арсић квалификовали су се за Школско Првенство Србије које се 12. марта одржава у Врњачкој Бањи.

Одлазак такмичара Карате клуба  „Млади радник“ на ово Првенство помогао је Савез за школски спорт Пожаревац.                                                                                                                                                                     З. В.