Пожаревачка музичка школа „Стеван Мокрањац“ домаћин је 16. Дана клавира. Тим поводом у среду, 7.маја, у Концерткој сали ове образовне институције професорка Злата Малеш одржаће мастерклас. Почетак је у 10 часова.
У четвртак, 8.маја, у истом простору биће пројектован снимак концерта међународно признатe класичнe пијанисткињe Јуџe Ванг (Yuja Wang) oдржaнoм у чувеној лондонској дворани „Лајтрум“ (Lightroom) у тренуцима када су у овом простору презентована уметничка дела Дејвида Хокнија којима је госпођа Ванг била посебно инспирисана. Модератор догађаја ће бити музиколог Ненад Ђурђевић. Почетак је у 18.30.
Подсећања ради, Дан клавира одржава се од 2008. године када је у пожаревачку Музичку школу „Стеван Мокрањац“ допремљен нови полуконцертни клавир „Yamaha C3”. У оквиру манифестације организују се догађаји посвећени клавиру, уметницима који су писали музику за овај инструмент као и самим пијанистима.
Улаз је бесплатан.
В.В.