У организацији Удружења грађана „Ентузијасти Кучева“ и компаније “Лидл”, треће године заредом одржана је акција „Чисто из љубави“. 

Љубитељи природе, екологије и свог града уређивали су и чистили од пластике, стакла и осталог комуналног отпада, обале реке Пек, његових притока, локалне путеве и ободе шума. 

Ове године, учествовали су матуранти Средње школе из Кучева предвођени директором мр Драганом Јовановићем и професорима. 

Очистили су клисуру којом се улази у Кучево, тзв. Пресеченац, и један од најлепших видиковаца у земљи „Јелена стена“. 

Иначе, током пролећа и лета спроводе се мање акције, а на крају лета или почетком јесени одржава са завршна. 

Међутим, председник УГ „Ентузијасти Кучева“ Мирко Петровић, истакао је да то неће бити и последње чишћење у овој години, иако је завршно, и најавио још неколико активности мањег интезитета. 

Р. Н. 

Leave A Reply